Олександру Мащенку присвоєно відзнаку ЕА

272
ЕА посмертно присвоїла відзнаку Олександру Мащенку – Золотий значок Європейської легкої атлетики за особливі досягнення і сприяння розвитку Європейської легкої атлетики й успішній реалізації її заходів і проектів упродовж тривалого часу.

 
Нагороду Олександра вручили його дружині, Ельвіні Мащенко, у заключний день Конгресу ЕА у Вільнюсі, 14 жовтня.
 
(с)European Athletics via Getty Images
Ім’я Олександра Мащенка завжди асоціювалося з легкою атлетикою. Упродовж багатьох років він коментував найрізноманітніші змагання, ставши голосом Королеви спорту. Його знали й поважали як вболівальники, так і спортсмени, тренери і керівники спортивних організацій.
 
У різні роки Олександр Мащенко працював на провідних телеканалах країни «Першому національному», «1+1», «Мегаспорті», а з 2012-го став головним редактором телеканалу і сайту XSPORT. Саме він розпочав на ньому інтернет-трансляції легкоатлетичних змагань, а згодом і текстові трансляції. Гостями веб-конференцій на XSPORT були олімпійські чемпіони і призери, чемпіони світу та Європи. Героями інтерв’ю Мащенка були не лише спортсмени і тренери, а й керівництво ІААФ, ЕА і ФЛАУ.
 
Олександр Мащенко був не лише хорошим журналістом, а й вчителем. Він допоміг знайти себе, вирости у професійному плані багатьом своїм колегам.
 
Олександр був ведучим різноманітних спортивних заходів, брав активну участь у розвитку не лише легкої атлетики, а й усього олімпійського руху, втілив у життя безліч спортивних і телевізійних проектів.
 
12 липня 2017 року Олександр Мащенко пішов з життя у віці 38 років…
Попередня статтяТрансляція церемонії нагородження ЕА Golden Tracks
Наступна статтяЮлія Левченко – переможниця номінації «Зірка, яка сходить» в Європі!