«Діамантова ліга»: перша трійка українок і світовий рекорд від Карстена Варгольма

992
Фото (с)Matthew Quine / @matthewquine

Те, на що так чекали, стало реальністю. Слідом за світовим рекордом з бігу на 400 метрів з бар’єрами серед жінок не встояв і рекорд серед чоловіків. На етапі «Діамантової ліги» в Осло дворазовий чемпіон світу норвежець Карстен Варгольм на вісім сотих секунди побив 29-річне досягнення Кевіна Янга – 46.70 с!

У 2020-му Варгольм наблизився до світового рекорду, пробігши 400 метрів з бар’єрами за 46.87 с. Проте 46.78 Янга того року встояли.

Здавалося, норвежець єдиний, хто таки зможе побити цей результат, але на початку нинішнього сезону американець Рей Бенжмін зробив досить гучну заяву про те, що має намір ввійти в історію як автор світового рекорду, а на олімпійському відборі в США приголомшив світ, пробігши дистанцію за 46.83 с.

Проте й Варгольм сезон-2021 почав дуже й дуже швидко. 4 червня на стадіоні Bislett в Осло він поліпшив своє ж минулорічне найвище світове досягнення з бігу на 300 метрів з бар’єрами з 33.78 с до 33.26 с. Тож небезпідставно від нього очікували на світовий рекорд і на 400-метрівці з бар’єрами. Й уже на першому старті сезону на цій дистанції Варгольм досяг свого.

«Я знав, що можу бігти швидко. Відчував, що це в мені є, але невідомо коли проявиться. Одна річ, знати, що ти можеш, і зовсім інша, реалізувати це, – говорить Карстен Варгольм в інтерв’ю організаторам. – Це особливі відчуття встановити рекорд тут, на стадіоні Bislett, перед рідною публікою, на очах моєї сім’ї і друзів.

Для мене це перші 400 метрів з бар’єрами нинішнього сезону, і, думаю, це ще не все, на що я здатний. Не виключаю, що для перемоги на Олімпійських іграх може знадобитися світовий рекорд. У Токіо нас очікує напружена боротьба, адже на сьогодні є дуже багато атлетів, які показують високі результати й прагнутимуть виграти золото.

Але зараз я світовий рекордсмен і дуже щасливий з цього!»

Основна бігова програма етапу в Осло не лише завершувалася, а  починалася з 400 метрів  бар’єрами. Щоправда, жіночих. На старт дистанції вийшли відразу дві українки. І якщо для Анни Рижикової виступи на «Діамантовій лізі» вже стали звичною справою. То Вікторія Ткачук донедавна частіше мріяла про них, аніж брала в них участь. Про що навіть зробила пост в Instagram. Але Вікторія не лише мріяла, а й діяла, і таки досягла того, що організатори запросили її для участі.

Обидві українки почали літній сезон-2021 з особистих рекордів. Рижикова зуміла побити РВ, який тримався з 2012 року, й на етапі у Флоренції показати час 54.19 с. Ткачук найшвидше в кар’єрі пробігла 400 метрів з бар’єрами в Женеві, а потім повторила цей результат у фіналі чемпіонату України (54.60 с).

В Осло обидві Українки ввійшли до першої трійки, зокрема, залишивши позаду чинну чемпіонку Європи швейцарку Леу Шпрунгер. Швидше дистанцію подолала лише лідерка європейського сезону голландка Фемке Боль, якій підкорився черговий національний рекорд – 53.33 с. Рижикова впевнено фінішувала другою, показавши найкращий результат у кар’єрі – 54.15 с! А Вікторії Ткачук до РВ не вистачило лише двох сотих секунди. Вона третя (54.62 с).

«Дуже рада встановити особистий рекорд. Приємно показувати швидкі секунди, але ще є над чим працювати. Є помилки, які можна виправляти й бігти швидше. Сподіваюся, зроблю це найближчим часом, – розповіла Анна Рижикова в коментарі ФЛАУ. – Сьогодні була класна погода, все сприяло тому, щоб показувати швидкі секунди. Конкуренція була сильною, дівчата борються за особисті й національні рекорди. Не хочеться їм програвати, хочеться показувати найкращі результати.

Цікаво було дивитися з трибуни, як Карстен Варгольм встановлює світовий рекорд з бігу на 400 метрів з бар’єрами серед чоловіків. Такі результати доводять, що все можливо й не варто в голові себе ні в чому обмежувати. Всі ми люди й нам під силу показувати високі результати».

Анна Рижикова також відзначила організацію змагань: «Організація на високому рівні, все комфортно. Так, є певні обмеження, пов’язані з коронавірусом, нас постійно тестують, потрібно ходити в масках. Але в Норвегію ще обмежений в’їзд, це для нас зробили виняток. Був частковий карантин: ми перебували лише в готелі або на стадіоні, проте було дуже зручно, жодних перешкод перед нами не було.

Етап в Осло ще позиціонує себе як екологічний. Весь транспорт, який супроводжував нас до й під час змагань, був електричний. Досить круто! Сподіваюся, що й ми колись до цього дійдемо».

У секторі для стрибків у довжину змагалася чинна чемпіонка Європи в приміщенні Марина Бех-Романчук, проте цього разу українка, на жаль, зробила п’ять заступів і залишилася без результату. Нагадаємо, що на попередньому етапі у Флоренції вона була третьою. А перемогу відсвяткувала чинна чемпіонка світу німкеня Малайка Міхамбо. Вона найдалі стрибнула у фіналі трьох (6.83 м), а найкращий результат цього вечора показала у другій спробі – 6.86 м.

Відзначимо також перемогу й рекорд змагань зі стрибків з жердиною шведа Арманда Дуплантіса (6.01 м), встановивши який він спробував штурмувати й світовий рекорд. Проте 6.19 м подолати цього разу не вдалося.

Попередня статтяСклад команди України для участі в молодіжному чемпіонаті Європи
Наступна статтяУкраїнська команда взяла участь в антидопінговому семінарі перед чемпіонатом Європи U23