Kyiv Athletic Festival: свято спорту, останній шанс на Токіо та майстер-класи від зірок

826
Фото (с)Святослав Сторчовий

Упродовж двох днів, 27 і 28 червня, у Києві на стадіоні СДЮШОР №6 відбувалися Всеукраїнські змагання Kyiv Athletic Festival на призи президента ФЛАК Віктора Грінюка. Участь у змаганнях узяли як професійні атлети, так і аматори. Для декого з перших це був останній шанс виконати норматив на Олімпійські ігри, для других – можливість відчути дух боротьби і нехай навіть не в одному забігу, проте в рамках одного турніру пробігти разом з зірками української легкої атлетики.

На змагання завітали віцепрезидент ФЛАУ й президент ФЛА міста Києва Віктор Грінюк та перша віцепрезидентка ФЛАУ Олена Говорова.

Фото (с)Святослав Сторчовий

Kyiv Athletic Festival відзначається доброзичливою атмосферою, а організатори завжди намагаються йти назустріч учасникам і створювати для них максимально комфортні умови. Цей рік для більшості атлетів особливий, адже він олімпійський. Через пандемію COVID 19 усім їм довелося вносити корективи в підготовку, комусь не вистачило турнірів, хтось був травмований і лише повернувся до змагань. «Ми розуміли, що атлетам ще потрібні старти, на яких би вони мали шанс виконати олімпійський норматив, тому вирішили змістити дати проведення цьогорічного турніру на 27-28 червня», – говорить Віктор Грінюк.

При цьому змінені були не лише дати. Організатори створили максимально сприятливі умови. По ходу змагань коригували розклад, щоб всі встигли приїхати й таки спробувати відібратися в Токіо, а стрибки у висоту серед чоловіків і жінок провели в манежі КМ ШВСМ, де для атлетів настільки високого рівня зручніша яма для стрибків. Та, на жаль, реалізувати себе і втілити в життя задумане вдалося не всім.

Бронзовий призер Олімпійських ігор-2016, чемпіон світу і Європи, співавтор найкращого результату в історії європейських стрибків у висоту Богдан Бондаренко в 2019-му він очолив світовий топ-лист сезону. Саме цього року, 30 червня, відкривалося вікно для виконання нормативів і для набору очок до рейтингу. Але Європейські ігри – останній турнір, на якому стрибав Бондаренко, – відбувся раніше. Після них син і учень Віктора Бондаренка не виступав упродовж двох років, лікуючись і відновлюючись після травм.

Планувалося, що сезон-2021 Бондаренко почне наприкінці травня. Тоді він мав би більше часу для того, щоб розстрибатися й виконати норматив або виступити на достатній для рейтингу кількості турнірів і показати на них відповідні результати. Проте ті ж травми і їхні наслідки дозволили вийти в сектор лише на  чемпіонаті України в Луцьку. Стрибки в кваліфікації і третя спроба на 2.26 у фіналі вселяли неабиякий оптимізм. От тільки до закриття вікна у Богдана залишався лише тиждень.

Бондаренко скористався всіма можливостями, які залишалася у ці лічені дні, виступивши на «Меморіалі Віталія Лонського» і на Kyiv Athletic Festival, але дострибнути до Токіо, на жаль, не вдалося. З результатом 2.20 м він став третім у Києві, поступившись Олегу Дорощуку за спробами. Наступна висота, 2.28 м, Богдану не підкорилася. А переміг, як і за два дні до того в Бердичеві, Вадим Кравчук (2.25 м).

Не вдалося виконати олімпійський норматив і бронзовій призерці чемпіонату України, стрибунці у висоту Оксані Окунєвій. Учениця Геннадія Зуєва перемогла в Києві з результатом 1.90 м. Участь у змаганнях також взяла Юлія Левченко. Цього разу вона стала другою (1.85 м).

Таким чином, норматив у Токіо зі стрибків у висоту є у трьох українок – Ярослави Магучіх (тренер Тетяна Степанова) і в двох вихованок Ірини Пустовойт Ірини Геращенко і Юлії Левченко. У чоловіків норматив лише в учня Геннадія Зуєва Андрія Проценка.

Досить складний шлях подолала й Тетяна Петлюк. Вона з року в рік долала не лише травми, хвороби, а всі стереотипи, які точаться навколо віку спортсменок. У 2019-му їй вдалося повернутися на міжнародну арену, відібравшись і виступивши на чемпіонаті Європи в приміщенні.

Тетяну підтримувало безліч уболівальників, які навіть організували спеціальну кампанію, щоб підтримати атлетку не лише морально, а й фінансово. Петлюк з усіх сил намагалася втілити свою мрію в життя, але і їй не вдалося відібратися у Токіо. У Києві вона перемогла на дистанції 800 метрів з часом 2:07.14 хв. «Ноги біжать, але після чемпіонату Україну всередині я була порожня», – розповідала Тетяна після виступу у соціальних мережах.

З корабля на бал. Приблизно так можна було охарактеризувати виступ на Kyiv Athletic Festival стрибунів у довжину Сергія Никифорова і Ярослава Ісаченкова. Минулого вік-енду обидва змагалися на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій у Сербії, а вже в понеділок розіграли між собою перемогу в Києві. Золото з результатом 7.73 м виграв Никифоров. Ісаченкова він випередив на чотири сантиметри.

А кому в Києві вдалося виконати олімпійський норматив, так це Алєксандрі Ємільянов з Молдови. Вона виграла змагання з метання диска з результатом 64.40 м. Українка Наталія Семенова друга (60.10 м).

Роман Кокошко (18.44 м) й Ольга Голодна (17.42 м) перемогли зі штовхання ядра, Віктор Солянов (14.16 с) і Наталія Юрчук (13.58 с) найшвидше подолали 110 і 100 метрів з бар’єрами, Владислав Коваленко був першим з бігу на 1500 метрів (3:44.19 хв), а Тетяна Ничипорчук – з метання списа (58.40 м).

Kyiv Athletic Festival уже став традиційним турніром у календарі ФЛАУ. Організатори постійно намагаються додати нову родзинку. До оригінальних медалей, виготовлених колишнім бар’єристом Сергієм Бородіним, цього року додалися майстер-класи.

Фото (с)Святослав Сторчовий
Фото (с)Святослав Сторчовий

Майстер-класи почалися зі спринтерського від бронзової медалістки Олімпійських ігор і чемпіонату світу Христини Стуй, а продовжилися потрійним стрибком від Ольги Саладухи й штовханням ядра від Романа Кокошка й Віктора Климука. Більше того, штовхальники ядра спробували себе в горизонтальних стрибках, у той час як Саладуха повчилася штовхати ядро.

 

Фото (с)Святослав Сторчовий

Всі результати Всеукраїнських змагань Kyiv Athletic Festival на призи президента ФЛАК Віктора Грінюка

Попередня статтяАнастасія Мохнюк – у призовій трійці міжнародного турніру з багатоборства
Наступна статтяЮніорський чемпіонат України: перші чемпіони й грошові призи