Богдан Бондаренко: «Фізично почуваюся краще; залишилося пригадати технічні моменти»

919
Фото (с)Дмитро Вакулка

Олімпійський призер, чемпіон світу і Європи зі стрибків у висоту Богдан Бондаренко повернувся в сектор після дворічної паузи. І хоч на першому турнірі сезону йому не вдалося потрапити до призової трійки й показати вищий результат, ніж 2.20 м, проте стрибки харків’янина, й зокрема третя спроба на 2.26 вселили оптимізм у серця вболівальників і, схоже, самого спортсмена.

Про дебют в олімпійському сезоні. Хотілося б, щоб перед чемпіонатом України були й інші турнірі, але, на жаль, так склалося, що починати сезон довелося лише в Луцьку. В травні з’явився невеличкий спазм від перенавантажень, який і не дав почати сезон змаганнями наприкінці весни, як планували, десь за три тижні до національної першості.

Я вже підзабув ті відчуття, коли ти стрибаєш у кваліфікації і потім відразу у фіналі. Звик виступати, коли є день відпочинку. Напередодні стан був трішки кращим, але радий, що відчуття потихеньку повертаються, зараз ніби нічого не болить, залишилося пригадати, як це стрибати після довгої перерви.

Про результат (2.20 м). Результатом, звісно, незадоволений. Хотілося стрибати ближче до нормативу. Можливо, виконувати його. Але пам’ятаю сезон-2019: тоді на першому старті у мене було 2.19, а на другому – 2.31. Сподіваюся, що якщо ця тенденція збережеться і цього року, то все буде добре.

Про дворічну паузу у виступах. У 2020 році, дізнавшись, що Олімпійські ігри перенесли, ми вирішили дати організму час на відновлення. Впродовж двох-трьох місяців цілеспрямовано займалися вправами для зміцнення коліна й інших слабких місць. Вважаю, що це було не дарма. Фізично я тепер почуваюся краще; залишилося пригадати технічні моменти, на які якраз трішки й не вистачило часу.

Раніше я стрибав лише на змаганнях. Два роки не виступав, але ситуація не надто змінилася – на тренуваннях стрибати не вдавалося. Перед від’їздом провели тренування в Харкові, і воно було не надто хорошим. Але на змаганнях дух боротьби повертається, очі запалюються, ти хочеш виступати, пригадуєш відчуття польоту – й це радує.

Про плани на найближчий час. До закриття вікна для виконання олімпійського нормативу залишаються лічені дні, тому зараз усі сили спрямовані безпосередньо для виступу на змаганнях і роботи над помилками, а їх було багато. Будемо аналізувати, що саме було не так, адже фізична форма не відповідає показаному результату. Потрібно внести корективи в технічну частину. А наступний старт, думаю, буде теж в Україні, в Бердичеві».

Попередня статтяАндрій Проценко – про виступ на чемпіонаті України
Наступна статтяМарія Сахарук і Віктор Шумік виграли «Луцьку десятку»-2021