2.01 від Ярослави Магучіх на «Меморіалі Віталія Лонського»

794
Фото (с)Максим Тарківський

У 2021 році «Меморіал Віталія Лонського», який щороку відбувається в Бердичеві, зібрав по-справжньому зірковий склад. У змаганнях серед жінок у сектор вийшли всі лідерки збірної. Не вистачало хіба Катерини Табашник, яка через трвму стопи була змушена достроково припинити змагання на чемпіонаті України в Луцьку тижнем раніше.

Палка підтримка вболівальників надихала атлеток стрибати все вище й вище. Атмосферу в Бердичеві після змагань відзначили всі без винятку учасниці. А особливо до душі спортсменкам припала підтримка від наймолодших прихильників – дітки як один скандували ім’я кожної стрибунки, яка виходила на розбіг, і гучними оваціями супроводжували кожну спробу.

Серед жінок змагання виграла вихованка Тетяни Степанової Ярослава Магучіх. З третьої спроби подолавши 1.96 м, вона, вже в статусі переможниці, на перший погляд легко й невимушено подолала 2.01 м. А це – другий результат сезону в світі! Вище цього року стрибала лише американка Вашті Каннінгем (2.02 м).

«На змаганнях була така чудова атмосфера! Дякую глядачам, особливо наймолодшим, які вболівали за нас, кричали. Хотілося стрибати для них усе вище й вище, – говорить Ярослава Магучіх. – Цього року у мене вже був результат 2.00 метри, тому в Бердичеві замовила висоту на один сантиметр більшу.

Подолавши 2.01, далі вирішили не стрибати, адже попереду в мене етап «Діамантової ліги» в Стокгольмі 4 липня і молодіжний чемпіонат Європи. Сподіваюся, там стрибатиму вище й показуватиму хороші результати.

На «Різдвяних стартах» в одній зі спроб ви відштовхнулися далі, ніж завжди. Тоді це була більше випадковість, але влітку вже неодноразово чула від фахівців, що та «випадковість» переросла в закономірність…

На «Різдвяних стартах» я наплутала з розбігом, оскільки мою мітку знесли, й відштовхнулася далі. Але тоді зрозуміла, що мені так набагато зручніше, таке відчуття польоту!.. Це більше нагадує чоловічий стрибок. Ми вирішили від цього відштовхуватися й тренувалися саме на це. Мені так дуже комфортно, й з таким розбігом, думаю, можна стрибати вище двох метрів.

На 1.96 трішки змусили понервувати вболівальників, але з 2.01, здавалося, впоратися було навіть легше?

Рада, що стрибнула 2.01 з першої спроби, адже погода починала псуватися й було незрозуміло, чи почнеться дощ; піднявся вітер. Але попри все я налаштувалася на висоту й відразу її подолала.

Перед цим довелося зробити три спроби на 1.96. У першій з них не дуже розігналася по розбігу. Збивати планку п’ятками або ікроножками вже стало моєю «коронкою», і в другій спробі так і сталося. А на третю вже налаштувалася, адже знала, що можу й готова стрибати вище. Та і як можна було не стрибнути з такою підтримкою?!»

Ірина Геращенко впевнено долала висоту за висотою і з результатом 1.93 м посіла друге місце. Оксана Окунєва (1.90 м) і Юлія Левченко (1.87 м) стали третьою і четвертою відповідно.

***

Доки атлетки стрибали, блискавки раз по раз пронизували хмари, які затягували небо. Дощ невблаганно наближався, але якщо жінок він оминув, то варто було вийти в сектор чоловікам, як той почав падати. І якщо на перших спробах ще була надія на те, що він вщухне або бодай не посилюватиметься, то чим ближчими були стрибки головної зірки турніру Богдана Бондаренка, тим сильнішим він ставав. А коли Богдан, для якого цей старт був лише другим після дворічної перерви, викликаної травмами, вийшов на розбіг, дощ і взагалі перетворився на зливу. Бондаренко не зміг подолати стартові 2.10 м.

Змагання з результатом 2.20 м виграв учень Валерія Лебедюка й Мирослави Скалоцької Вадим Кравчук. Олег Дорощук був другим (2.15 м). 2.10 подолали Владислав Лавський і Юрій Кримаренко, проте за спробами на третю сходинку п’єдесталу піднявся саме Лавський. Кримаренко четвертий.

Результати змагань ви знайдете ТУТ.