Чи добiжить Лебiдь до чемпiонського титулу

178

Напередоднi старту 33-го чемпiонату свiту з легкоатлетичного кросу, що пройде 19-20 березня у мiстi Сент-Гальмiєр (Францiя), ми поставили кiлька запитань головному тренеру з видiв витривалостi збiрної команди України

Напередоднi старту 33-го чемпiонату свiту з легкоатлетичного кросу, що пройде 19-20 березня у мiстi Сент-Гальмiєр (Францiя), ми поставили кiлька запитань головному тренеру з видiв витривалостi збiрної команди України з легкої атлетики Степанцову Костянтину Альбертовичу, який знаходиться на тренувальному зборi в Євпаторiї.
 
Костянтин Альбертович, чому ми не виставляємо повний склад команди на чемпiонат свiту з кросу, а їде лише Сергiй Лебiдь?
 
Справа у тому, що фiнансовий план затверджувався ще до початку мого призначення, i ним передбачено вiдрядження лише одного спортсмена на чемпiонат свiту з кросу. На сьогоднiшнiй день ми маємо низку спортсменiв здатних на рiвних конкурувати з iноземцями на форумах такого рiвня.
 
Чим обумовлена ваша пропозицiя виключення з програми чемпiонату України з легкоатлетичного кросу, що традицiйно проходить у Кiровоградi, довгих дистанцiй?
 
Це пропозицiя головної тренерської ради, я тiльки її озвучив. Рада вважає недоцiльним проводити змагання на довгих дистанцiях, оскiльки саме на цих дистанцiях ми не маємо сильних спортсменiв.
 
Чи не рано цього року пройшов зимовий чемпiонат України з кросу у Цюрюпинську?
 
На мою думку, такий чемпiонат треба проводити наприкiнцi березня, мiж зимовим та весняним тренувальними зборами, що проходять у Криму. Якщо i наступного року ми не будемо виставляти повний склад команди на чемпiонат свiту, то є доцiльним провести крос у останню суботу березня.
 
Сергiй Лебiдь п’ятиразовий чемпiон Європи, а на чемпiонатах свiту лише раз здобув срiбло. Так само i з iншим нашим стаєром – iваном Гешко – у Європi перший, а в свiтi знову переслiдує звання “вiчно другого”. Коли ми вже дочекаємось золотих нагород?
 
Сергiй зараз у прекраснiй формi. До речi, вiн завтра вилiтає на чемпiонат, i ми сподiваємося на гарний бiг i можливу перемогу.
 
Якi перспективи розвитку видiв витривалостi в України?
 
Перспективи дуже гарнi: зараз ми проводимо тренувальний збiр у Євпаторiї, де присутня в основному молодь та юнiори, з нами працює квалiфiкований лiкар, проводимо обслiдування, займаємося методикою. Ми маємо здiбних молодих спортсменiв, якi у майбутньому реалiзують свiй потенцiал.
 
Чемпiонати з кросу найстаршi змагання, що їх проводить iААФ. Це завжди неперевершене видовище i сподiваємося цього року буде ще цiкавiшим i, звичайно, на завойовану нагороду.