ПРЕС-РЕЛiЗ зимового чемпiонату України з легкоатлетичного кроссу м. Цюрупинськ 29-31 березня 2006 року

213

iсторiя розвитку легкої атлетики на Херсонщинi налiчує немало славетних сторiнок. Серед видатних атлетiв i тренерiв слiд згадати дворазового олiмпiйського чемпiона-спринтера Валерiя Борзова, майстра спорту мiжнародного класу Людмилу Пушкiну

iсторiя розвитку легкої атлетики на Херсонщинi налiчує немало славетних сторiнок.
Серед видатних атлетiв i тренерiв слiд згадати дворазового олiмпiйського чемпiона-спринтера Валерiя Борзова, майстра спорту мiжнародного класу  Людмилу Пушкiну (марафонський бiг), срiбного призера чемпiонату СРСР, володаря третього результату в Європi i п’ятого в свiтi на дистанцiї 3000 м з перешкодами iвана Кабанова, чемпiона СРСР з кросу Миколу Чурi, призера СРСР на середнiх дистанцiях Андрiя Краминського, цюрупинчан – призера чемпiонату Європи Наталю Туришеву (Жмурик), призера першостей СРСР Сергiя Мягкова та їх тренера Вадима Сумарокова, майстра спорту Василя Калнауса, майстрiв спорту мiжнародного класу зi спортивної ходьби Вiктора Чистова i Юрiя Котляра, чемпiонку СРСР, учасницю європейської першостi, срiбного призера Всесвiтньої Унiверсiади, володарку свiтового досягнення серед юнiорiв в манежi Ольгу Леоненко, майстрiв спорту Ганну Педан i Олександра Атаманенко, майстрiв спорту – марафонцiв Володимира Кривого, Євгена Слюсарева та Тетяну Федорову.
 Першим кроком до органiзацiї Зимового чемпiонату України з легкоатлетичного кросу стало проведення на Херсонщинi у вереснi 2004 року чемпiонату МВС України, де серед переможцiв були шестиразовий чемпiон Європи Сергiй Лебiдь i фiналiст ХХViii лiтньої Олiмпiади-2004 та чемпiон свiту 2006 року в примiщеннях iван Гешко.
В лютому 2005 року в м. Цюрупинську вже проходив чемпiонат України з легкоатлетичного кросу. Збiрна команда областi посiла 10 мiсце та здобула одну бронзову медаль (Дмитро Мягков). Восени 2005 року на чемпiонатi України з легкоатлетичного кросу в м. Кiровоградi цюрупинський легкоатлетичний клуб “iскра” посiв iii мiсце серед клубiв. Цього року цюрупинський клуб та команда областi сподiваються на покращення результату.
За останнi роки Федерацiєю легкої атлетики Херсонської областi проведена значна робота з розвитку i популяризацiї цього виду спорту. Спортсмени Херсонщини регулярно беруть участь у всеукраїнських турнiрах рiзного рiвня, фахiвцi областi готують гiдний резерв – членiв та кандидатiв до нацiональної збiрної країни. Вiдкрито вiддiлення легкої атлетики в ШВСМ.
Серед лiдерiв команди Оксана iлютчик (бронзова призерка чемпiонату України в примiщеннi 2006 р.), Анна Мiгель, Тюменцев Тимофiй, iгор Гайдуков (призери юнiорського чемпiонату України в примiщеннi 2006 р.).
Успiхи легкоатлетiв Херсонщини не залишилися непомiченими, i вдруге за роки незалежностi держави згiдно з календарем європейських та всеукраїнських змагань з легкої атлетики  на 2006 рiк Державним комiтетом України з питань фiзичної культури i спорту та Федерацiєю легкої атлетики України Херсонськiй областi надано право прийняти 29-31 березня 2006 року в м.Цюрупинську чемпiонат України з легкоатлетичного кросу, в якому вiзьмуть участь провiднi стаєри України.
Органiзатори змагань – Мiнiстерство України у справах сiм’ї, молодi та спорту, Федерацiя легкої атлетики України, управлiння у справах сiм’ї, молодi та спорту Херсонської обласної державної адмiнiстрацiї, Цюрупинська районна державна адмiнiстрацiя.
Головний суддя Карась Володимир Костянтинович. Оргделегат Федерацiї легкої атлетики України Рибак Микола Миколайович.
Урочисте вiдкриття змагань вiдбудеться 30 березня о 11.00 на мiсцi старту легкоатлетичного кросу в м.Цюрупинську (лiсова зона).
Район змагань – поблизу дослiдної станцiї Цюрупинського лiсництва в 1 км вiд м.Цюрупинська.
Характеристика мiсцевостi. Лiс хвойних та листяних порiд з вiдкритими дiлянками. Мiсцевiсть рiвнинна з чисельними дрiбними формами рельєфу. Грунт пiщаний, мiсцями задернований, регулярна система просiк та розвинута сiтка лiсових дорiг.
Траса змагань промiряна та лiцензована згiдно зi стандартами ФЛАУ, що дозволяє враховувати результати змагань в європейському та свiтовому рейтингах.
Для порiвняння, в 2005 роцi кращий час був зафiксований такий:
2 км,  дiвчата – Анастасiя Гаєва (Хмельницька обл.) – 7,06 хв.
4 км,  юнiорки – Клiмович Ганна (Львiвська обл.) – 14,48 хв.
4 км,  юнаки – Лiпинський Денис (Донецька обл.) –  13,13 хв.
4 км,  чоловiки – Барановський Дмитро (Київська обл.) – 12,10 хв.
6 км,  юнiори – Трохименко Сергiй (Київська обл.) – 19,32 хв.
6 км,  жiнки – Юлiя Рубан (Київська обл.) – 22,05 хв.
10 км,  чоловiки – Вiталiй Рибак (Хмельницька обл.) – 31,23 хв.
 
РОЗКЛАД ЗМАГАНЬ
29 березня
(середа)
 
30 березня
(четвер)
31 березня
(п’ятниця)

Прибуття команд

Урочисте вiдкриття
– 11.00
жiнки 6 км
– 11.00
Розмiщення
дiвчата 2 км
– 11.30
          чоловiки 10 км
– 11.30
Мандатна комiсiя
юнаки 3 км
– 11.45
 
 
Нарада представникiв
юнiорки 4 км
– 12.00
 
 
о 19.00 в м. Херсонi (готель Чайка)
юнiори 5 км
– 12.20
 
 
 
чоловiки 4 км
– 13.10
 
 
 

Попередня статтяП’єр Вайс призначений генеральним секретарем iААФ
Наступна статтяРезультати 1-го дня змагань чемпiонату України 2006 року з легкоатлетичного кросу