За крок до мети

157

Минулих вихiдних Україна вперше за роки незалежностi приймала офiцiйний мiжнародний турнiр з легкої атлетики. На ялтинському стадiонi “Авангард” вiдбувався чемпiонат Європи з багатоборства. Вiсiм чоловiчих i жiночих команд континенту (по чотири спортсмени в кожнiй) першої лiги боролися за двi путiвки до елiтного ешелону.

Минулих вихiдних Україна вперше за роки незалежностi приймала офiцiйний мiжнародний турнiр з легкої атлетики. На ялтинському стадiонi “Авангард” вiдбувався чемпiонат Європи з багатоборства. Вiсiм чоловiчих i жiночих команд континенту (по чотири спортсмени в кожнiй) першої лiги боролися за двi путiвки до елiтного ешелону. Серед пошукувачiв до вищого класу була i наша чоловiча дружина, яка небезпiдставно розраховувала на пiдвищення в класi. Суперниками синьо-жовтих стали збiрнi Бiлорусi, Латвiї, Чехiї, Австрiї, Грецiї, Нiдерландiв i Великобританiї. У перший день турнiру спортсмени виступили у п’яти номерах програми, i український квартет перебував у числi лiдерiв. А Олексiй Касьянов iз Запорiжжя навiть очолював турнiрну таблицю, перемiгши в двох видах: стрибках у довжину i на стометрiвцi. Учасникам не став на завадi навiть сильний дощ, котрий не припинявся кiлька годин. Щоправда, на пiдмоклому полi результати атлетiв дещо знизилися.

Другого дня змагань Касьянов не втримав першого мiсця i з сумою 7599 балiв фiнiшував лише п’ятим. При цьому вiн зумiв покращити свiй рекорд майже на триста пунктiв. А перемогу в особистому залiку з 8104 очками виборов бiлорус Олександр Пархоменко, його земляк Андрiй Кравченко з 7805 очками посiв третю сходинку. Мiж ними вклинився голландець Юджин Мартiно з 8001 балом. В командних змаганнях звитягу святкували збiрнi Бiлорусi та Нiдерландiв, котрi й завоювали путiвки до вищої лiги. Українцi стали третiми, тож не зумiли пiдвищитися в класi. Окрiм Касьянова, честь нашої команди захищали Микола Шульга i Юрiй Блонський з Київщини, харкiв’янин Євген Нiкiтiн.

У жiночому турнiрi участь брали колективи з Чехiї, Францiї, Грецiї, Угорщини, iталiї, Литви, Нiдерландiв i Швейцарiї. Найкращий результат показали представницi Еллади – 17 325 очок, не набагато поступилися їм француженки. Наступного року вони виступатимуть в елiтному дивiзiонi. До речi, збiрна України наразi входить до найкращих, цього року в загальному залiку вона посiла високе п’яте мiсце. В особистих змаганнях в Ялтi не було рiвних гречанцi Арайро Стратакi.