ПiДСУМКИ ЧЕМПiОНАТУ ЄВРОПИ

148

15 серпня 2006 року о 15.00 у примiщеннi прес-центру НСК “Олiмпiйський” вiдбулась прес-конференцiя присвячена пiдсумкам виступу української збiрної на чемпiонатi Європи з легкої атлетики у iетеборгу

     15 серпня 2006 року о 15.00 у примiщеннi прес-центру НСК “Олiмпiйський” вiдбулась прес-конференцiя присвячена пiдсумкам виступу української збiрної на чемпiонатi Європи з легкої атлетики у iетеборгу. В прес-конференцiї брали участь: Валерiй Борзов – президент ФЛАУ, iгор Гуцул – генеральний секретар ФЛАУ та Тетяна Петлюк – спортсменка збiрної команди України з легкої атлетики.
     У ходi прес-конференцiї пiдводили пiдсумки виступу українських спортсменiв на чемпiонатi Європи та розглядали питання про перспективи виступу збiрної України на юнiорському чемпiонатi Свiту в м. Пекiн (Китай).
     Збiрна України завоювала 3 медалi (1 срiбну та 2 бронзовi) на 19-му чемпiонатi Європи з легкої атлетики, який завершився в недiлю у шведському iетеборгу. На цьому чемпiонатi брала участь рекордна кiлькiсть учасникiв – 1370 спортсменiв з 48 країн Європи. До складу збiрної України увiйшло 53 легкоатлети, 27 з яких потрапили до фiналу.
     Першу бронзову нагороду для України виборов Олексiй Лукашевич в секторi для стрибкiв у довжину з результатом 8.12 метрiв. Молодий атлет Вiктор Кузнєцов з результатом 7.96 метрiв посiв 4 мiсце.
     iван Гешко, лiдер європейського сезону на дистанцiї 1500 метрiв, продемонстрував прекрасний бiг у фiналi на 1500 метрiв i завоював срiбну медаль з результатом 3:39.50, поступившись першим мiсцем французу Медi Баала.
     На дистанцiї 400 метрiв з бар’єрами бронзову нагороду здобула титулована українська легкоатлетка Тетяна Терещук-Антiпова, показавши результат 54.55 секунди. Перемогу з результатом 53.93 секунди виборола росiянка Євгенiя iсакова.
    За крок вiд призового мiсця були молодi українськi легкоатлетки Тетяна Петлюк на дистанцiї 800 метрiв, Ольга Солодуха у потрiйному стрибку i жiноча команда з естафетного бiгу 4х100 метрiв: Олена Чебану, Галина Тонковид, iрина Штангєєва, iрина Шепетюк. Дiвчата показали прекраснi результати та посiли четвертi мiсця.
     Президент Федерацiї легкої атлетики України Валерiй Борзов вiдзначив високий потенцiал української збiрної, адже бiльшiсть спортсменiв команди виступила у фiнальнiй частинi чемпiонату. Але  разом з тим зауважив, що результати конкурентiв значно виросли, через високий рiвень фiнансування, медичного забезпечення та спортивних баз. Валерiй Борзов наголосив, що спортивнi результати високого рiвня можуть бути досягнутi лише при наявностi всiх зазначених факторiв, а також при проведеннi роботи по пiдвищенню квалiфiкацiї тренерiв, збiльшенню заробiтної плати, будiвництвi нових спортивних легкоатлетичних комплексiв, яких на сьогоднi катастрофiчно не вистачає, а тi що iснують, на жаль, перебудовуються пiд футбольнi майданчики. Чемпiонат Європи став ще одним доказом того, що в української збiрної з легкої атлетики є колосальний потенцiал, але його можна реалiзувати при умовi якiсних змiн у державнiй полiтицi в галузi спорту.
     Тетяна Петлюк, спортсменка збiрної команди України з легкої атлетики, яка вдало виступала на чемпiонатi Європи та посiла четверте мiсце на дистанцiї 800 метрiв подiлилась приємними враженнями про свiй виступ та органiзацiю змагань, i висловила сподiвання на покращення власних результатiв та здобуття перемог на майбутнiх мiжнародних змаганнях.