Пiдсумки виступу на юнiорському чемпiонатi Свiту

175

Збiрна України завоювала 6 медалей на 11-му чемпiонатi Свiту з легкої атлетики серед юнiорiв та посiла 6 мiсце в неофiцiйному командному залiку

          22 серпня 2006 року вiдбулась прес-конференцiя присвячена пiдсумкам виступу української юнiорської збiрної на чемпiонатi Свiту з легкої атлетики серед юнiорiв, що проходив у мiстi Пекiн. В прес-конференцiї брали участь: Валерiй Борзов – президент ФЛАУ, Валерiй Александров – перший вiце-президент ФЛАУ, державний тренер України з легкої атлетики та юнiорська збiрна України.
       Збiрна України завоювала 6 медалей (1 срiбну та 5 бронзових) на 11-му чемпiонатi Свiту з легкої атлетики серед юнiорiв, який проходив 15-21 серпня у столицi Китаю та посiла 6 мiсце в неофiцiйному командному залiку за кiлькiстю учасникiв, що потрапили до фiнальної вiсiмки.
       У змаганнях брала участь рекордна кiлькiсть спортсменiв з 182 країн свiту. До складу юнiорської збiрної України, яка була представлена на чемпiонатi увiйшло 28 легкоатлетiв, 17 з яких потрапили до фiнальної частини змагань.
      Першi бронзовi нагороди для України у третiй день змагань здобули   Богдан Бондаренко в секторi для стрибкiв у висоту з результатом 2.26 метрiв та Лiлiя Кулик у потрiйному стрибку, показавши свiй кращий результат сезону 14.01 метрiв. Наступного дня на дистанцiї 400 метрiв з бар’єрами бронзу виборов Станiслав Мельников – 50.43 секунди.    
      Три медалi до скарбницi юнiорської збiрної України принесли метальники спису. Роман Авраменко з результатом 76.01 метрiв та Маргарита Дорожон – 57.68 метрiв здобули бронзовi нагороди. Срiбло виборола Вiра Ребрик, встановивши нацiональний юнiорський рекорд 57.79 метрiв.   
      Феноменального успiху досяг Дмитро Островський, який перемiг у фiналi забiгу на 200 метрiв, але, нажаль, був дисквалiфiкований через те, що заступив лiнiю своєї дорiжки. Прекраснi результати показали молодi українськi легкоатлети iгор Бодров на дистанцiї 200 метрiв (21.17 с), Шериф-Ель-Шериф у потрiйному стрибку (16.09 м), Наталiя Лупу (2:05.05) i Анжелiка Шевченко (2:05.23) на дистанцiї 800 метрiв та iрина iлькевич у жiночому багатоборствi (5952). Спортсмени посiли четвертi та п’ятi мiсця.
       Керiвник делегацiї Валерiй Александров зазначив, що тренерський склад задоволений виступом юнiорської збiрної на чемпiонатi. Молодi спортсмени показали чудовi результати, здобули шiсть медалей. Шiсть атлетiв, якi потрапили до фiналу показали свої найкращi результати, а двоє встановили нацiональнi юнiорськi рекорди. Державний тренер вiдзначив високий потенцiал української збiрної нового поколiння та зауважив, що досягнення високих результатiв, здобуття перших мiсць потребує вiдповiдної пiдготовки, тому, щоб вигравати, треба тренуватись  i працювати в таких же умовах, що й суперники.
      Вдалий виступ молодiжної збiрної України вселяє надiю на продовження славетних традицiй вiтчизняної легкої атлетики та здобуття нових перемог на мiжнароднiй аренi.