Всеукраїнський олiмпiйський урок

229

10 вересня на Майданi Незалежностi вiдбулося урочисте вiдкриття унiкальної акцiї – Всеукраїнського олiмпiйського уроку “О, спорт! Ти – Мир!”     

      10 вересня на Майданi Незалежностi вiдбулося урочисте вiдкриття унiкальної акцiї – Всеукраїнського олiмпiйського уроку “О, спорт! Ти – Мир!”.
      В цей день Майдан Незалежностi i Хрещатик перетворилися на суцiльний спортивний майданчик, де на 18-ти аренах вiдбувалися тренування, змагання, конкурси з 23-х видiв спорту. Вперше за роки Незалежностi України любителi спорту отримали можливiсть долучитися до справжнього глобального спортивного свята, не тiльки подивитися за тим, як вправно тренуються юнi вихованцi, а й спробувати себе на спортивному майданчику. На уроки завiтали уславленi спортсмени Олександр Волков, Валерiй Гончаров, Григорiй Крiс, Юрiй Кримаренко, Вадим Гутцайт, Ганна Сорокiна, Олена Говорова, iрини Михальченко, Свiтлана Мазiй, Олександр Крикун, Нiна Уманець, Руслан Пономарьов та багато iнших.
      iнiцiатива НОК України, пiдтримана Мiнiстерством освiти i науки, зацiкавила мешканцiв Києва та гостей столицi, якi з задоволенням стали учасниками чудового спортивного дiйства. Варто вiдзначити, що народнi депутати України також вiддали належне значимостi акцiї та завiтали на свято.
      Федерацiя легкої атлетики прийняла активну участь у реалiзацiї акцiї. На головнiй площi країни  було встановлено сектор для стрибкiв у висоту, де кожен мiг випробувати свої сили. Учасники були одягненi в єдину форму, яку надала юним спортсменам Федерацiя легкої атлетики України. До початку змагань проводилась розминка пiд керiвництвом вiдомих спортсменiв-легкоатлетiв: Олени Говорової, Юрiя Кримаренко та iрини Михальченко. У хлопцiв планка пiднялась до позначки 1.74 метра, а у дiвчаток до 1.52, що тепер можна вважати “рекордом Майдану”. Всi учасники та призери турнiру отримали сувенiри та подарунки вiд Федерацiї легкої атлетики м. Києва та НОК України.
      Акцiя вже другий рiк поспiль органiзовується Нацiональним олiмпiйським комiтетом України за пiдтримки Мiнiстерства освiти i науки України. Олiмпiйськi уроки пiд назвою “Стань в ряди олiмпiйцiв!” будуть проведенi у всiх областях України за участю чемпiонiв, призерiв та учасникiв Олiмпiйських iгор, тренерiв та провiдних фахiвцiв спортивної галузi. Пiд час акцiї дiти України дiзнаються про iдеали та принципи олiмпiйського руху, про iсторiю олiмпiйських iгор. Вiдомi спортсмени матимуть змогу розказати школярам про свою спортивну кар’єру, про олiмпiйськi змагання та велику силу спорту, який об’єднує людей в усьому свiтi. 
       На урочистому вiдкриттi Всеукраїнського олiмпiйського уроку присутнiх привiтали вiце-президент НОК України Володимир Бринзак, який зачитав привiтання вiд президента НОК України Сергiя Бубки, Мiнiстр України у справах сiм`ї, молодi та спорту Юрiй Павленко, Мiнiстр освiти i науки України Станiслав Нiколаєнко, заступник голови Київської мiської державної адмiнiстрацiї Вiталiй Журавський, президент Федерацiї футболу України Григорiй Суркiс. 
        Мiнiстр України у справах сiм`ї, молодi та спорту Юрiй Павленко привiтав усiх з Днем фiзичної культури i спорту. Вiн зазначив, що сьогоднi сфера фiзичної культури i спорту динамiчно розвивається, готується  нова редакцiя Закону України “Про фiзичну культуру i спор” проект “Державної програми з розвитку фiзичної культури i спорту”, якi створять бiльше можливостей для кожного громадянина долучитися до фiзичної культури, дозволять спортсменам та тренерам повнiше реалiзуватись у спортi.
        

Попередня статтяВсесвiтнiй легкоатлетичний фiнал iААФ
Наступна статтяРейтинг iААФ