<Буковинську милю> вдруге виграв iван Гешко

187

Гостевi змагань – юному кенiйцю – вдало виступити завадила травма

    Другi змагання <Буковинської милi>, що вiдбулися 8 жовтня на стадiонi <Буковина>, стали мiжнародними. На запрошення органiзаторiв та особисто титулованого бiгуна iвана Гешка вiдгукнулися не лише найсильнiшi бiгуни України, а й спортсмени з Молдови i навiть Кенiї. Усього на старт вийшли 18 учасникiв.
Свiй виграш Гешко пожертвував будинку дитини
    Як i очiкувалося, тон на фiнiшi милi задавали iван Гешко, який оформив дубль на “Буковинськiй милi”, Василь Цiкало, який до останнiх десяткiв метрiв наступав на п’яти своєму легендарному колезi, та Микола Лабовський, котрий, попри травму ноги, спромiгся показати третiй результат. На жаль, травма завадила показати високий час гостю з Кенiї Джону Леттiнгу.
Усi призери перевищили минулорiчний рекорд змагань. Але матерiальну винагороду за це отримав лише Гешко, який заробив бонусну тисячу гривень за рекорд змагань. iван передав цi грошi обласному будинку дитини, якому i торiк пожертвував свої призовi <на цукерки>.
    Пiсля кола пошани, яке iван зробив з прапором Буковини пiд овацiї присутнiх декiлькох тисяч уболiвальникiв, дворазовий переможець <Буковинської милi> дав флеш-iнтерв’ю, в якому привiтав всiх з Днем мiста i висловив надiю, що <Буковинська миля> набиратиме нових обертiв i до 600-рiччя Чернiвцiв стане грандiозним спортивно-мистецьким святом. iван подякував рiдним – бабусi, мамi, сестричкам – якi прийшли повболiвати за зiркового онука, сина i брата.
    У церемонiї нагородження взяли участь голова облради iван Шилепницький, мiський голова Микола Федорук, заступник голови облдержадмiнiстрацiї Борис Баглей, меценат змагань, депутат мiськради Валерiй Чинуш. Спершу футболки та пам’ятнi медалi iз символiкою змагань отримали всi учасники, а потiм трьом кращим вручили медалi та красенi-Кубки.
Наступного року змагання вiдбудуться на вулицях мiста
    Як зiзнався мiський голова Микола Федорук, вiн ще не бачив на мiсцевих заходах стiльки телевiзiйних камер та фотоапаратiв одночасно. <Буковинську милю> знiмали групи з телеканалiв <Спорт 1>, , <Мегаспорт>, <5 канал>, мiсцевi ЗМi. Усього працювало не менше 10 телекамер.
    Серед уболiвальникiв було розiграно два десятки упаковок сокiв <Бiола>, п’ять футболок iз символiкою змагань та телевiзор <Шарп> вiд торговельної марки <Бiола>. Головний приз виграв юний спортсмен з Великого Кучурова Сторожинецького району Дмитро Михайлюк.
    Наступного року органiзатори планують змiнити формат <Буковинської милi> i провести змагання на вулицях Чернiвцiв, для того, щоби перед елiтним забiгом подолати дистанцiю змогли всi охочi. Ця iдея належить iвановi Гешку, який багато стартує за кордоном i намагається найбiльш вдалий мiжнародний досвiд застосувати i вдома.
 
II Вiдкритий Кубок Чернiвецької областi <Буковинська миля> (результати)
1. iван Гешко (Кiцмань, Чернiвцi, чемпiон Європи та свiту з бiгу на 1500 м, володар Кубка свiту та Європи, багаторазовий чемпiон та рекордсмен України, учасник двох Олiмпiйських iгор, “Динамо”, клуб “Бiола”, офiцiйний партнер – готельно-туристичний комплекс “Буковина”) – 4.06,5 (рекорд змагань).
2. Василь Цiкало (Львiвська область, бронзовий призер Кубка Європи на дистанцiї 1500 м, “Динамо”) – 4.07,3.
3. Микола Лабовський (Чернiвцi, Герцаївський район, чемпiон України з бiгу на 1500 м, фiналiст Чемпiонату Європи, “Колос”, “Динамо”, офiцiйний партнер – туркомплекс “АКВА-ПЛЮС”) – 4.08,8.
4. Дмитро Барановський (Бiла Церква, майстер спорту мiжнародного класу, чемпiон Європи серед молодi на дистанцiї 5000 м, рекордсмен України з марафонського бiгу) – 4.11.5.
5. Вiталiй Волошин (Черкаси, майстер спорту, переможець та призер Чемпiонату України з бiгу на 800 м) – 4.12,8.
6. Олександр Борисюк (Волинь, майстер спорту, призер Чемпiонату України) – 4.13,5.
7. Вiорел Георгiца (Молдова, бронзовий призер Чемпiонату Європи серед полiцейських у стiпль-чезi) – 4.15,4.
8. iгор Гелетiй (iвано-Франкiвськ, майстер спорту, неодноразовий переможець та призер Чемпiонату України) – 4.15,5.
9. Вiталiй Рибак (Чернiвцi, Хотинський район, неодноразовий переможець та призер Чемпiонату України з кросу та на стаєрських дистанцiях) – 4.16,7.
10. Вiталiй Георгiца (Молдова, чемпiон Молдови у стiпль-чезi та на дистанцiї 3000 м) – 4.17,6.
11. Микола Трубачов (Київ, майстер спор­ту, чемпiон України) – 4.18,5.
Василь Беца (Львiв, кандидат у майстри спорту) – 4.20,8.
12. Руслан Оларь (Молдова, чемпiон Молдови з бiгу на 800 м) – 4.21,4.
13. Вiталiй Шафар (Бiла Церква, майстер спорту мiжнародного класу, багаторазовий чемпiон України з кросу) – 4.22,0.
14. Олександр Вашурiн (Чернiвцi, кандидат у майстри спорту) – 4.22,6.
15. Олександр Величко (Кiцмань, кандидат у майстри спорту, призер юнiорської першостi України) – 4.23,8.
17. Джон Леттiнг (Кенiя) – 4.29,4.
18. Вадим Карпенко (Чернiвцi, майстер спорту, бронзовий призер Моло­дiжних iгор України) – 4.33,2.
Попереднiй рекорд змагань (1609 м 34 см) – 4.08,9 (iван Гешко, 2005 р.).
 
Довiдка
Вiдкритий Кубок Чернiвецької областi <Буковинська миля> започаткований 2005 року з iнiцiативи лiдера збiр­ної України з легкої атлетики iвана Гешка, начальника облспортвiддiлу Георгiя Мазурашу та бiзнесмена i мецената спорту – депутата мiськради Валерiя Чинуша. У першiй <Буковинськiй милi> 2005 року взяли участь найсильнiшi бiгуни України. Переможцем став iван Гешко – 4.08,9. Другим фiнiшував ще один буковинець – Микола Лабовський, який цього року сенсацiйно пробився до фiналу Чемпiонату Європи на дистанцiї 1500 м.
Миля – 1609 м 34 см. Рекорд України на цiй дистанцiї належить iвановi Гешку (3.50,04) i встановлений 30.07.2004 у Лондонi на етапi IAAF Super Grand Prix.
 
Газета “Молодий буковинець” для uaf.org.ua.
Фото Василя КИЯШКА

    

Попередня статтяНовий президент Федерацiї легкої атлетики Київської областi
Наступна статтяПрес-анонс