Марафонський забіг в Києві

284

6-го жовтня було проведено Чемпіонат України з марафонського бігу в рамках ІІІ Всеукраїнських літніх ігор, одночасно з традиційним марафоном «Київська Русь»

    Дистанція марафону пролягала однією з найдовших вулиць Києва, беручи свій початок біля спортклубу «Восход». Доки дорослі учасники змагань додали перше з трьох кіл, організатори подбали про підростаюче покоління. Окремо хлопці та дівчата змагались в забігах на 300, 600 та 1000 метрів. Поза увагою не залишили нікого: окрім призів переможцям та заохочувальних призів, чимало подарунків розіграли в лотереї за нагрудними номерами.

    Відразу по закінченні дитячо-святкової частини заходу, на фініші з’явились переможці забігу-супутнику на 14 км. На коротшій дистанції змагались 15 жінок та 23 чоловіки. Першою у жінок фінішувала Тетяна Філонюк з Хмельницької області (50:26), що минулого року перемогла на марафонській дистанції. На цей раз, напередодні ще одного старту за три тижні у Словенії, спортсменка вирішила не витрачати весь запас сил. На п’ять хвилин раніше у чоловіків на 14 км фінішував Олександр Тершовчин (Дніпропетровська) з часом 45:15.

    Вже з другого кола змагань стало зручніше спостерігати за інтригою в марафонському бігу, де заявили себе 70 спортсменів та 48 спортсменок. На змаганнях в Києві свої країни представляли марафонці з Росії, Казахстану та Польщі. На проміжних етапах в трійці лідерів можна було побачити Андрія Голінея (Івано-Франківська), минулорічного переможця марафону. Проте, як відзначали спортсмени після фінішу, високий темп бігу сплутав всі карти і на третьому колі по одному фінішували Юрій Гичун (2.18:56, Рівненська), Валерій Деканенко (2.19:02, Луганська) та Олександр Головницький (2.19:10). Незважаючи на здолану дистанцію та втому, переможець Юрій Гичун (на фото) відповідав на численні запитання представників преси і не приховував задоволення від того, що в товаристві сильних суперників та за ясної сухої погоди вдалось показати високий результат.

    Результати змагань.

Попередня статтяКрокуючи до Олімпіади
Наступна статтяЧемпіонат України з марафонського бігу