Кастер Семеня: «Бігати чи ні – вирішуватиму тільки я сама».

179

Чемпіонка світу з бігу на 800 метрів Кастер Семеня зробила перший публічний вихід у світ на відкритті легкоатлетичної Академії, що отримала її ім’я…

Середньовичка, котра минулого року опинилася в центрі гендерного скандалу, викликала величезний інтерес у представників мас-медіа. Звісно, журналістів найбільше цікавили можливість і бажання самої Кастер Семені продовжувати спортивну кар’єру.

 

На прес-конференції, приуроченій відкриттю Caster Semenya Sports Academy, спортсменка несподівано заявила, що яке б рішення не прийняла ІААФ, Кастер сама вирішуватиме свою подальшу долю.

 

«Як би не закінчився мій процес, для мене він нічого не означає. Чесно, – абсолютно нічого!» – приголомшила Семеня. – «В дитинстві я сама прийняла рішення займатися легкою атлетикою. І зараз вирішуватиму тільки я! І ніхто інший! Вони (мається на увазі ІААФ – прим. Авт.) можуть прийняти своє рішення. Але не забувайте, що остаточне «так» залишається за мною. Тільки я вирішуватиму, йти мені з великого спорту чи залишатися в ньому.»

 

Кастер Семеня не виступала жодного разу на змаганнях після своєї беззаперечної перемоги на чемпіонат світу в Берліні. Розгляд її гендерної справи в ІААФ переносився кілька разів і очікується, що свій вердикт Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій винесе в червні. Але на прес-конференції в Преторії Кастер прозоро натякнула, що процес занадто затягнувся. Сама атлетка планує почати літній сезон 24 червня в іспанській Сарагосі.

 

«Я не можу займатися цим все своє життя. Тепер у мене є Академія. Я вчуся… Знаєте, я довершена в усьому. І зараз я не можу сказати, що легка атлетика – це справа номер один в моєму житті.»

 

Кастер продовжує своє навчання в Університеті Преторії і покладає чималі сподівання на нову Академію свого імені.

 

«Тут займатимуться діти з бідних сімей. Я сама почала своє спортивне сходження з самісіньких низів і добре знаю, наскільки важко думати про спорт, коли всі твої думки тільки про те, як наїстися. В нашій Академії ми готуватимемо нових чемпіонів світу.»

 

А ще Кастер Семеня не забула подякувати своєму тренерові, в компанії якого вона і з’явилася в Академії, своїй родині й усьому народові Південної Африки за підтримку весь цей час. «Ви були дуже доброзичливими і уважними» – підсумувала Кастер.

 

Прес-аташе.

 

За матеріалами www.telegraph.co.uk

 

Попередня статтяПішов з життя Хуан Антоніо Самаранч
Наступна статтяБарселонська фізіотерапія