Юні українці не здають позицій на європейському відборі

212

В другий день європейського відбору на першу юнацьку Олімпіаду українці вже завоювали золоту, срібну та три бронзові медалі.

В другий день європейського відбору на першу юнацьку Олімпіаду українці вже завоювали золоту, срібну та три бронзові медалі.

 

Корективи у вечірню програму другого дня змагань внесла злива, через яку старт у тезнічних дисциплінах було відкладено на півгодини. Втім, бігуни стартували за розкладом, але мокра доріжка далася взнаки під час фінального забігу юнаків на 110 метрів з бар’єрами. Три атлети на цій дистанції не змогли фінішувати, а італійця Стефано Еспу довелося після падіння транспортувати на ношах. На обстеженні в Боткінській лікарні у юного бар’єриста діагностували струс мозку. Але вже за 40 хвилин після початку змагань доріжка просохла і більше ніхто із атлетів не нарікав на мокре покриття.

 

Змагання в секторі для метання спису серед юнаків виграв українець Юрій Кушнірук. У своїй найкращій спробі запорізький атлет послав снаряд на 70м06см.

 

Лише на фінішній прямій спортивної ходьби на 5 км серед дівчат не витримала фінішного спурту суперниці Аліна Гальченко. Білоцерківська спортсменка фінішувала другою за 22 хвилини 25 і 21 сотих секунди, поступившись росіянці Надєжді Лєонтьєвій лише 26 сотих. Ще одна українська ходочка Людмила Оляновська зійшла з дистанції.

 

В секторі для стрибків у довжину серед юнаків відзначився Вадим Адамчук, котрий з результатом 7м16см посів третє місце. Перемогу тут відсвяткував також російський легкоатлет Сєргєй Моргунов – 7м44см.

 

Ізраїльтянин Дмітрій Кройтер з величезною перевагою над суперниками виграв стрибки у висоту, подолавши у підсумку 2м20см. Віктор Черниш у цьому секторі здобув бронзову медаль, зупинившись на висоті 2м06см. Срібному призерові змагань Браму Гусу із Бельгії представник Житомирської області поступився лише за спробами.

 

Донеччанка Ганна Шелех з показником 4м05см була третьою в секторі для стрибків з жердиною серед дівчат. Переможниця із Швеції Ангеліка Бенгссон встановила новий світовий рекорд для цієї вікової групи, подолавши планку на висоті 4м47см.

 

Олександр Сович з результатом 50м25 см залишився на 12-ій позиції у фіналі юнацького метання диску.

 

Вікторія Савицька у фіналі цієї дисципліни серед дівчат була 13-тою з результатом 36.67сек.

 

Сьогодні відбулася ще й ціла низка кваліфікаційних турнірів.

 

Обидва українських штовхальники ядра Дмитро Островський та Микола Багач вийшли до фіналу за добором результатів, показавши результати 18м25см та 18м64см відповідно. При цьому син відомого українського штовхальника ядра Олександра Багача встановив свій особистий рекорд.

 

Донеччанка Ганна Александрова виконала кваліфікаційний норматив у потрійному стрибку, приземлившись на позначці 12м75см.

 

Юлія Яковчук та Катерина Дерун потрапили до 12-ки фіналісток в метанні спису серед дівчат також за добором результатів, наметавши 46м10см та 45м20см відповідно.

 

Сергій Регеда наметав молот на 67м85см і пройшов кваліфікаційний рубіж за добором результатів.

 

В’ячеслав Швидкой, навіть фінішувавши четвертим у своєму забігові на 110 метрів з бар’єрами потрапив до фіналу за результатом – 14.02сек.

 

А ось бар’єристці Юлії Должковій пройти кваліфікаційне сито не вдалося. На дистанції 100 метрів з бар’єрами вона фінішувала п’ятою у своєму забігові з показником 15.08сек.  

 

Миколаївська висотниця Юлія Чумаченко настрибавши 1м69см опинилася поза межами фінальних змагань. Для виходу з кваліфікації дівчатам знадобилося долати 1м76см.

 

Володимир Супрун на двохсот метрівці також залишився за бортом вирішального забігу, показавши у попередньому колі результат 23.08сек.

 

Не пройшов крізь кваліфікаційне сито і Георгій Биков в секторі для стрибків з жердиною серед юнаків. Маючи особистий рекорд 4м70см, донеччанин задовольнився стрибком на 4.30. До фіналу потрапили атлети, котрим підкорився рубіж у 4.60. 

 

Отже, за другий день Європейського відбору на перші Юнацькі Олімпійські Ігри збірна України здобула ще 5 ліцензій. Тепер в активі нашої юнацької команди є 7 путівок в Сінгапур.

 

В неділю, 23 травня, відбудуться 20 заключних фіналів.  

 

Прес-аташе.

 

 

 

Попередня статтяДругий фінал – друге золото «юної» України
Наступна статтяПерший здобуток Мазурика в Діамантових перегонах