ІААФ прийняла гендерні норми

290

Міжнародна легкоатлетична асоціація першою серед інших світових федерацій прийняла нові норми і правила, що дозволяють спортсменкам з гіперандрогенією брати участь у змаганнях серед жінок.

 

Своє рішення ІААФ ухвалила на засіданні Ради в південнокорейському Тегу. Нагадаємо, що це питання постало особливо нагайно після гендерного скандалу з чемпіонкою світу з бігу на 800 метрів 2009 року Кастер Семенею.  Протягом 18 місяців група експертів ІААФ у співробітництві з медичною комісією МОК вивчали проблему стосовно атлеток з підвищеним рівнем чоловічих статевих гормонів (гіперандрогенією).

 

 

Нові правила і норми, затверджені в ІААФ будуть оприлюднені офіційно і вступлять у силу на всіх міжнародних змаганнях з 1 травня 2011 року.

 

У своїх нормах ІААФ зазначила, що змагання з легкої атлетики, як і раніше, ділитимуться на жіночі та чоловічі. Тим самим ІААФ визнає, що існує суттєва різниця між виступами жінок та чоловіків на найвищому світовому рівні, яка зумовлена більш високим рівнем андрогенних гормонів у чоловіків.

 

Спортсменка з гіперандрогенією, чия жіноча стать визнана юридично, матиме право виступати серед жінок, якщо її андрогенні рівні нижчі за чоловічі. В цьому разі беруться до розгляду показники рівня тестостерону в сироватці. Спортсменка виступатиме серед жінок і в тому випадку, якщо її андрогенні показники будуть на рівні чоловічого діапазону, але при цьому атлетка не отримуватиме ніякої переваги на змаганнях.

 

ІААФ визначила групу медичних експертів, яка розглядатиме такі випадки і даватиме рекомендації ІААФ щодо можливості виступу кожної окремої спортсменки з гіперандрогенією в жіночих змаганнях. Якщо ж експерти не зможуть винести вердикт  самостійно, то атлетку направлятимуть в один із шести найкращих медичних центрів, ухвалених в ІААФ, для повного обстеження і встановлення остаточного діагнозу.

 

Якщо ж спортсменка відмовиться від подібного обстеження та експертиз, то взагалі може втратити право виступати на легкоатлетичних змаганнях.

Попередня статтяБабарыка побеждает с личным рекордом
Наступна статтяВірц залишився президентом ЄА