Українці у складі збірної Європи перемогли на Bupa Great Edinburgh XCountry

379
     Українці Сергій Лебідь і Марія Ходаківська перемогли на Bupa Great Edinburgh XCountry у складі збірної Європи.

     Турніру з кросу Bupa Great Edinburgh XCountry прихильники легкої атлетики чекали з нетерпінням. Змагання у Шотландії – одні з найперших у календарі IAAF. Та цікавість до них була продиктована не лише цим.
 
     Взяти участь у турнірі Bupa Great Edinburgh XCountry надзвичайно престижно. Потрапити туди можуть лише найкращі і тільки за запрошеннями. Друга частина програми, так звана елітна програма, у 2013 році складалася з чотирьох командних забігів та одного індивідуального на 3 км серед жінок.
     У командних змаганнях брали участь три збірні: об’єднана команда Великої Британії та Північної Ірландії, США і Європи. До складу дорослої команди увійшло по 12 учасників серед чоловіків і жінок, до складу юніорської – по шість.
     Як повідомлялося раніше, Вікторія Погорєльська не отримала візу і була змушена знятися зі змагань.
Погода у Шотландії була більш привітна до атлетів, ніж на чемпіонаті Європи-2012 у Будапешті. В Единбурзі не було навіть натяку на сніг.
***
     Неабияка увага була прикута до зіркового забігу на 3 км. Дворазова олімпійська чемпіонка Мезерет Дефар з Ефіопії, чемпіонки світу Лінет Масаі і Вівіан Черуйот з Кенії, британка Ліза Добріскі і чемпіонка світу у приміщенні ефіопка Гензебе Дібаба – такому складу могли б позаздрити організатори найпрестижніших турнірів.
     Після першого кола групу очолили Масаі і Дібаба. Не відставала від них і Дефар. Саме ця трійка вже після наступного кола пішла у відрив і розіграла між собою перемогу.
     Масаі не витримала заданого темпу і поступово почала відставати. Натомість Дібаба лише нарощувала оберти і попри усі спроби Дефар наздогнати її, залишила співвітчизницю зі «сріблом».
     Жінки, 3 км
  1. Гензебе Дібаба (Ефіопія) – 9:46 хв
  2. Мезерет Дефар (Ефіопія) – 9:51
  3. Лінет Масаі (Кенія) – 9:55
***
     Для Сергія Лебедя парк Голіруд уже знайомий, і з цим місцем у нього пов’язані приємні спогади. 2003 року саме тут він здобув свій четвертий титул чемпіона Європи з кросу. Приїхав українець перемагати і цього року. «Маю намір перемогти, хоча команди-суперниці теж сильні», – зазначив капітан європейської збірної в інтерв’ю ВВС.
     З перших метрів дистанції лідерство захопили господарі, хоча не відставали від них і європейці. Група атлетів йшла досить тісно, Лебідь тримався у трійці. Проте вже на другому колі ситуація змінилася.
     Том Хамфрі з команди Великої Британії і Північної Ірландії, який на чемпіонаті Європи-2012 з кросу був 17-м, вийшов вперед, відчепивши від себе групу переслідувачів з трьох європейців, свого співвітчизника і американця. Був серед них і Лебідь.
     На останнє коло перша шістка йшла без змін. Хамфрі продовжував лідирувати. Позаду залишалися п’ятеро переслідувачів. Здавалося, британцеві допомагали навіть стіни. Та десь за 200 метрів до фінішу все перевернулося з ніг на голову.
     Іспанець Айяд Ламдассен своїм блискавичним прискоренням залишив Хамфрі позаду. Та спринтерські якості виявилися кращими не у нього, а у каптана американців Боббі Мака. Саме він на останніх метрах зумів вирвати перемогу. Ламдассен слідом. А Том разом з силами, які віддав дистанції, віддав і нагороду – третім став його співвітчизник Анді Вернон. Сергій Лебідь поступився Хамфрі десятими секунди.

 

     Чоловіки, 8 км
1. Боббі Мак (США) – 24.27 хв
2. Айяд Ламдассем (Європа) – 24.28
3. Анді Вернон (Велика Британія і Північна Ірландія) – 24.29
4. Том Хамфрі (Велика Британія і Північна Ірландія) – 24.32
5. Сергій Лебідь (Європа) – 24.32
     Не вдалося потрапити до трійки призерів і Марії Ходаківській. А перемогу серед юніорок святкувала британка Емілія Горецька.
***
     У змаганнях жінок мала взяти участь українка Вікторія Погорєльська, проте спортсменка не отримала візу і була змушена знятися зі змагань. А виступити у європейській команді було б надзвичайно приємно. Фіннуолла Бріттон принесла їй перемогу, а Адріенне Герцог фінішувала другою.
     Настільки вдалий виступ ірландки і голландки допоміг європейцям виграти командну першість.
     Жінки, 6 км
1. Фіннуола Бріттон (Європа) – 20.40 хв
2. Адріенне Герцог (Європа) – 20.56
3. Метті Сювер (США) – 21.00
 
     Командний залік
1. Європа – 154
2. Велика Британія і Північна Ірландія – 175
3. США – 201

Попередня статтяПогорєльська не виступить на турнірі Bupa Great Edinburgh XCountry
Наступна статтяУкраїнці у складі збірної Європи перемогли на Bupa Great Edinburgh XCountry