Різдвяний спортивний вік-енд: перемоги Шевченко та рекорд на Xiamen International Marathon

316
     У той час, як більшість українців у колі родини святкували новорічні та різдвяні свята, спортсмени у різних куточках планети почали новий сезон. Саме час підбити підсумки різдвяного спортивного вік-енду.

***
     У перший день Кубку Санкт-Петербурга на дистанції 1500 метрів перемогла Анжеліка Шевченко. Українка нещодавно переїхала жити до Північної столиці Росії, але вже встигла підкорити її. На «півторашці» Анжеліка виграла з часом 4.11,22 хв. У срібної призерки змагань, Поліни Донцової, 4.20,81 хв.
     Не було рівних Шевченко і на 800-метрівці. Дистанцію вона подолала за 2.04,33 хв, випередивши Донцову на 2,76 секунди.
***
     Марафонці відкрили сезон змаганнями Xiamen International Marathon, які входять до серії IAAF Gold Label Race.
Старт учасникам був даний о 8:00. Високим результатам сприяла не лише траса, яка проходила місцевістю без підйомів і спусків, а ще й погода – 13 градусів тепла і відсутність вітру.
     Таким подарунком природи найкраще скористалися ефіопи Негарі Терфа і Фатума Садо.
     У чоловіків відразу п’ятеро атлетів розміняли 2.10 хвилин. Терфа на фініші на 12 секунд випередив кенійця Пола Лоніангата і встановив рекорд траси – 2:07.32 год. Попереднє найкраще досягнення належало Петеру Камаісу з Кенії (2:07.37).
     Трійку призерів замкнув ефіоп Сахле Варга.
     У жінок поза конкуренцією була Фатума Сато. Ефіопка пройшла дистанцію за 2:27.35 години. Юніс Джепкеруі з Кенії з’явилася на фініші лише через 2 хвилини і 25 секунд. Третьою стала ще одна представниця Ефіопії Ієрусалем Кума (2:34.31).
***
     6 січня Амборієта приймала турнір з кросу 59th Cross Internacional Zornotza. Чоловіки долали дистанцію 10,7 км, жінки – 6,7 км.
     У чоловіків Марк Кіптоо з Кенії (32.42 хв) на фініші на дві секунди випередив Амануеля Меселя з Еритреї. Третім став ще один кенієць Вінсент Чепкок (32.45).
     У жінок перемогла Магдалене Массаі з Кенії (23.44 хв). Слідом фінішували Назарет Велду з Еритреї (23.49) і Діана Мартін з Іспанії (23.50).
***
     Ще одні змагання з кросу, 56th edition of the Campaccio race, проходили в італійському містечку Сан-Джорджо-су-Леньяно. Турнір входить до серії IAAF Cross Country Permit meeting.
     Учасників змагань порадував не по сезону теплий день – температура 6 січня в Сан-Джорджо-су-Леньяно становила 12 градусів.
     На 10-кілометровій дистанції у чоловіків перша трійка фінішувала з однаковим результатом – 28.42 хв. Розподіл місць залежав від сотих секунди. Переможцем змагань став ефіоп Муктар Едріс. Другу та третю сходинки посіли кенійці Джон Кіпкоєч і Джоффрі Кіруі відповідно.
     Схожа ситуація була і у жінок. Ефіопки Дебеле Дегефа і Афера Годфей пробігли 6 км за 19.26 хв, та на кілька сотих попереду все ж була Дегефа. Замкнула трійку Вероніка Ньюаруай з Кенії (19.34).
     За матеріалами: www.spb-la.ru, www.iaaf.org
Попередня статтяКалендар змагань на 8-13 січня
Наступна статтяПідтримуємо Анжеліку Шевченко у голосуванні за найкращих легкоатлетів Європи у грудні