Рємєнь і Шевченко – переможниці «Русской зимы»

269
22 роки у Росії проходить турнір «Русская зима». На сьогодні він один з найпрестижніших у міжнародному календарі зимового сезону. За дві години змагань глядачі встигають побачити міні-чемпіонат за участю світової еліти легкої атлетики. Серед учасників є і українці, і 2013 рік не був винятком.

 
Переможницею такого престижного турніру стала українка Анжеліка Шевченко. На останньому колі дистанції 1000 метрів українка вирвалася у лідери. До самого фінішу завадити їй перемогти намагалися росіянки Олена Катульська та Катерина Поістогова. Та жодній з них випередити Анжеліку не вдалося. Шевченко фінішувала з найкращим результатом сезону у світі – 2.36,84 хв. Наталія Лупу була дев’ятою (2.42,58 хв).
 
Одна з найбільш цікавих дисциплін для українців була 60-метрівка. Це й не дивно, адже на старт виходило відразу дві наші спортсменки – Марія Рємєнь і Христина Стуй. Для виходу у фінал потрібно було фінішувати у числі перших двох у своїх забігах, ще дві учасниці добиралися за часом.
 
Марія Рємєнь у своєму забігу не зустріла конкуренції з боку суперниць і перемогла з явною перевагою – 7,21 с. Христині Стуй, яка сьогодні святкує 25-річчя, довелося похвилюватися. У забігу вона стала четвертою з результатом 7,43 с, проте змогла пройти у фінал.
 
У фіналі Рємєнь уже було з ким боротися. Марія і Рудді Занг Мілама з Габону по черзі виходили вперед. У такій запеклій боротьбі тисячні долі секунди були на боці українки. Вихованка Костянтина Рурака не лише перемогла у Москві, а й встановила особистий рекорд – 7,12 с. Христина Стуй замкнула фінальну шістку (7,42 с).
 
Володимир Бураков потрапив до сильнішого забігу на 400 метрів. У ньому він фінішував лише п’ятим, проте швидкі суперники дозволили українцеві показати його найкращий результат сезону – 47,21 с. Для порівняння, перший забіг росіянин Дмитро Буряк виграв з часом 47,32 с. А переможцем став ще один господар змагань Павло Треніхін (46,09 с).
 
Не зумів пройти у фінал з бігу на 60 метрів з бар’єрами Сергій Копанайко. У своєму забігу він був четвертим з часом 7,98 с.
 
Олександр Осмолович був десятим з бігу на 600 метрів (1.18,40 хв). Переміг Мохаммед Аман з Ефіопії (1.15,60).
 
У секторі для стрибків з жердиною було надзвичайно цікаво поспостерігати за рекордсменкою України Ганною Шелех. Після травми на чемпіонаті світу у приміщенні минулого року Ганна ніяк не могла вийти на свій рівень результатів. Не склалося у неї і цього разу. У Москві українка не справилася зі стартовою висотою – 4,21 м.
 
Перемогу у цій дисципліні відсвяткувала британка Холлі Блісдейл. До найкращого результату сезону у світі, показаного вчора американкою Дженніфер Сур, їй не вистачило лише одного сантиметру – 4,75 м. Фабіана Мурер з Бразилії друга (4,65 м). Такий самий результат у кубинки Яріслей Сільви, проте вона на свої стрибки витратила більше спроб, ніж Мурер, і стала третьою.
 
У секторі для стрибків у висоту українців не було, проте варто було б відзначити результат Мутаза Есса Баршима з Катару. Чемпіон світу серед юніорів-2010 і бронзовий медаліст Олімпійських ігор-2012 показав у Москві найкращий результат сезону у світі – 2,37 м. Баршим також намагався подолати планку на висоті 2,40 м, проте всі три спроби були невдалими.
Попередня статтяЮнацький чемпіонат України: Коба Джойс підтверджує статус лідера
Наступна статтяЗі світу по нитці: огляд легкоатлетичного вік-енду