Збірна команда України з легкої атлетики вирушає на чемпіонат Європи у приміщенні

229
28 лютого – 3 березня у Гетеборзі відбудеться зимовий чемпіонат Європи з легкої атлетики. За два дні до початку змагань Федерація легкої атлетики України провела прес-конференцію, на якій представила склад збірної команди України для участі у континентальній першості.

 
У складі нашої збірної у Швецію, зокрема, вирушать чемпіон світу-2005 зі стрибків у висоту Юрій Крімаренко, срібний призер зимового чемпіонату світу-2012 з бігу на 800 метрів Наталія Лупу, переможець командного чемпіонату Європи-2010 з потрійного стрибка Віктор Кузнецов, лідер світового сезону з потрійного стрибка Ольга Саладуха, лідер європейського сезону з бігу на 60 метрів Марія Рємєнь і третій номер світового рейтингу з п’ятиборства Ганна Мельниченко.
 
Гетеборг подарував немало приємних спогадів прихильникам української легкої атлетики. Головний з них – світовий рекорд з потрійного стрибка, який Інеса Кравець встановила там під час чемпіонату світу-1995.
 
Маємо успіхи і на чемпіонатах Європи у приміщенні. Починаючи з 1994 року, коли збірна України почала виступати як незалежна команда, наші атлети виграли 25 медалей (7 золотих, 10 срібних та 8 бронзових). Є серед них і ті, хто виступатиме у Гетеборзі, – Марія Рємєнь, Віктор Ястребов та Олексій Касьянов. Надію на вдалі виступи і цього року висловили учасники прес-конференції.
***
Гоцул Ігор, президент Федерації легкої атлетики України: «Чемпіонатом Європи у приміщенні починається відлік нового олімпійського циклу. Для нас ці змагання будуть знаковими. До континентальної першості збірну готувала нова команда тренерів. Приємно, що Державна служба молоді та спорту України при прийнятті рішення щодо їх призначення прислухалася до порад Федерації легкої атлетики України.
У Швецію вирушає досить велика команда атлетів. Ми хочемо, щоб легка атлетика повноцінно розвивалася. І на чемпіонат Європи поїдуть не лише ті, хто претендує на медалі вже сьогодні».
***
Медведь Михайло, державний тренер національної збірної команди України з легкої атлетики: «На чемпіонат Європи вирушає команда у складі 35 атлетів. Серед них є нові імена, а є і переможці та призери змагань найвищого рівня. Головним стартом відбору був чемпіонат України в Сумах. Щоб потрапити до складу команди, потрібно було посісти місця у першій трійці і показати результат рівня топ-16 європейського сезону або наблизитися до нього. Якщо у Гетеборзі наші спортсмени покажуть свої особисті рекорди, тоді команда виступить успішно».
***
Кончиц Анатолій,головний тренер з метань: «Наше представництво у команді найменше – лише по одному штовхальнику ядра серед жінок та чоловіків. На жаль, ще двоє атлетів застудилися. Але для метальників головним стартом буде зимовий Кубок Європи з метань 17-18 березня. Туди вирушать і учасники чемпіонату Європи – Галина Облещук та Андрій Семенов».
***
Красовський Сергій,головний тренер зі спринту: «Зі спринту у Гетеборг їде 10 українців. Лідер серед них – Марія Рємєнь. Марія не виступала у Сумах і готувалася до чемпіонату Європи за індивідуальним планом. Протягом сезону на міжнародних змаганнях вона демонструвала результати світового рівня і зараз очолює європейський топ-лист сезону. Вона – головна надія українського спринту у Швеції.
 
Високий рейтинг має і жіноча естафетна команда 4х400 метрів. Але зимовий сезон пропускають усі лідери, крім Ольги Земляк. Тому було прийняте рішення, включити до її складу тих дівчат, які фінішують першими на чемпіонаті України. Та ми сподіваємося на те, що їм вдасться показати високий результат.
 
Також сподіваємось на хороший виступ бігунів на 400 метрів Володимира Буракова і Віталія Бутрима. У Сумах обидва продемонстрували особисті рекорди. Радує наявність у складі команди і бар’єристів».
***
Тиртишник В’ячеслав,головний тренер зі стрибків: «У Гетеборг їде численна група стрибунів – 15 осіб. У нас є надія на хороший результат, але я не хочу виділяти чиїсь прізвища. Скажу лише, що у складі команди більшість атлетів уже мають досвід виступів на змаганнях найвищого рівня, але є і дві юніорки – стрибунки у висоту Катерина Табашник та Ірина Геращенко. Перед ними ми не ставимо нездоланних завдань, але сподіваємось на хороший виступ».
***
Андрущенко Юрій, головний тренер з видів витривалості: «На довгих і середніх дистанціях ви побачите багато молодих атлетів. Для більшості з них цей чемпіонат Європи буде першим у кар’єрі. Серед них, зокрема, Іван Стребков, Тарас Бибик. Також виступить перспективна атлетка Ольга Ляхова, яка зараз тренується у Костянтина Степанцова. А найбільш титулованою серед них буде Наталія Лупу».
***
Лупу Наталія,срібний призер чемпіонату світу-2012 у приміщенні з бігу на 800 метрів:«Олімпійські ігри забрали багато сил. Я неодноразово брала участь у чемпіонатах світу і Європи. Думала, Олімпіада схожа на них, але це не так. Після неї планували пропустити зимовий сезон, було складно, особливо з морального боку. Але потім вирішили виступати.
 
На чемпіонаті України бігли на виграш. У Гетеборг крім мене також їде Ольга Ляхова, молода і талановита дівчинка, ще одна моя конкурентка. Така конкуренція дозволяє нам демонструвати високі результати і претендувати на призові місця на найпрестижніших світових стартах. 800 метрів серед жінок в Україні зараз вийшли на дуже високий рівень.
 
Чемпіонат Європи – для мене не новий турнір, у ньому немає нічого страшного. Зимовий сезон ми проходимо досить легко, більше сил залишаємо на літо. Адже у серпні проходитиме чемпіонат світу, і на ньому хочеться бути якомога ближче до першого місця».
***
Кузнецов Віктор,переможець командного чемпіонату Європи-2010 з потрійного стрибка: «Після Олімпіади складно було зібратися і повернутися у сектор. Але зараз є відчуття свята, оскільки чемпіонат Європи пройде у Швеції. А шведи дуже сильно люблять легку атлетику. В Україні до неї ставлення, на жаль, набагато гірше.
 
У Гетеборзі спробую виступити якомога краще, пройти у фінал, а в ідеалі – зачепитися за призові місця».
***
Крімаренко Юрій,чемпіон світу-2005 зі стрибків у висоту: «Насправді, після Олімпіади не повертаються, а продовжують виступати. Мені півтора роки робити це заважали травми. На чемпіонаті України вдалося перемогти, ще й з досить непоганим результатом. Після цього виграшу вирішили все ж взяти участь і у чемпіонаті Європи».