Чемпіонат Європи-2013 у приміщенні: кваліфікації зі знаком плюс

263
Якщо спортсмен на офіційних міжнародних змаганнях покаже особистий рекорд, то його виступ буде вважатися вдалим. Саме під таким девізом обговорювався склад української команди з легкої атлетики для участі у чемпіонаті Європи у приміщенні.

 
Сергій Копанайко на чемпіонаті України був другим з бігу на 60 метрів з бар’єрами, поступившись багатоборцю Олексію Касьянову. Його участь у чемпіонаті Європи була під питанням. Та тренери завірили: прогрес у результатах атлета дозволяє сподіватися на їх покращення і у Гетеборзі.
 
Копанайко довіру до нього виправдав. Сергій хоч і не потрапив у півфінал, та у першому колі встановив особистий рекорд – 7,82 с. З цим результатом він був п’ятим у забігу і 18-м у підсумку. Для виходу у наступне коло йому не вистачило лише двох позицій.
 
Схожа ситуація була з потраплянням до збірної і у Анни Плотіциною, за тим лиш винятком, що вона виграла чемпіонат України. У Гетеборзі українка впритул наблизилася до особистого рекорду. Шанс його побити у неї ще буде. Плотіцина потрапила до дуже сильного забігу, що дозволило їй вийти у півфінал 60-метрівки з бар’єрами – 8,20 с і 16-та сходинка.
 
На старт 60-метрівки з бар’єрами серед чоловіків вийшов і Олексій Касьянов, проте вже після кількох метрів дистанції зупинився. Справа у тому, що спортсмен був заявлений на дві дисципліни (також на стрибки у довжину). Рішення зосередитися лише на стрибках було прийняте після закінчення строку подачі заявок, і змінити щось уже було неможливо. Тому Олексію було потрібно вийти на старт 60-метрівки з бар’єрами і далі спокійно готуватися до пріоритетного на цих змаганнях виду. Тож вболівальникам хвилюватися не варто – у Олексія у Гетеборзі все йде за планом.
***
А от Ользі Земляк зовсім трішки не вистачило для виходу у наступне коло змагань. Українка подолала дистанцію 400 метрів з найкращим результатом сезону (53,26 с), і її час був навіть кращим, ніж у француженки Марі Гайо, яка замкнула 12-ку фіналісток. От тільки Гайо у своєму забігу фінішувала другою, що гарантувало їй потрапляння до півфіналу напряму. Та не забуватимемо, що для наших дівчат пріоритетною дисципліною на чемпіонаті Європи буде естафета 4х400 метрів, лідером в якій є саме Земляк.
 
У чоловічій естафеті наших не буде, тому українці могли повністю зосередитися на індивідуальній боротьбі і віддати їй максимум сил. Віталій Бутрим потрапив до першого забігу і, вирішивши не відкладати справу у дальній ящик, відразу вийшов у число лідерів. Фінішну лінію він перетнув другим, лиш тисячними долями секунди поступившись ірландцеві Брайяну Грегану (46,97 с).
 
Другим у своєму забігу фінішував і чемпіон України Володимир Бураков (47,16 с). Вихованець Костянтина Рурака вчасно вийшов на другу сходинку і тим самим уник неприємностей. Через поштовх у спину від француза Томи Жордьє італієць Ісальбет Хуарес зійшов з дистанції. Жордьє фінішував третім, проте вирок суддів не змусив на себе довго чекати. Уникнути дискваліфікації за порушення правил французу не вдалося.
***
На жаль, не зміг пройти далі на дистанції 3000 метрів дебютант чемпіонатів Європи Іван Стребков. Перші 400 метрів він тримався серед лідерів, та поступово почав відставати. На останню тисячу метрів Стребков вирушив позаду групи суперників. Та до честі українця він поборовся до кінця, фінішував дев’ятим і, що найголовніше, встановив особистий рекорд – 8.04,23 хв.
***
Анастасія Мохнюк ще зовсім недавно виступала на юніорському рівні, а на чемпіонаті України-2013 у Сумах виконала норматив майстра спорту міжнародного класу з п’ятиборства. Та у Гетеборг Анастасія поїхала виступати в іншій дисципліні.
 
У багатоборстві нашу країну могли представляти лише дві учасниці. І хоч результат Мохнюк був у топ-10 результатів сезону у світі, ще більшу суму цього року набрали Ганна Мельниченко і Аліна Фьодорова. А от результат Анастасії у секторі для стрибків у довжину (6,62 м) так і залишився найкращим в Україні.
 
Для проходження кваліфікації у Гетеборзі Мохнюк було необхідно стрибати далі особистого рекорду (6,65 м) або потрапляти до фіналу за найкращим результатом. У першій спробі вона приземлилася на позначці 6,47 м і тривалий час трималася у числі потенційних фіналістів, але на останню спробу виходила за межею заповітної вісімки.
 
Своє уміння боротися Анастасія чудово продемонструвала у вирішальній, третій спробі. Дебютантка європейських першостей серед дорослих не розгубилася і додала до свого результату ще п’ять сантиметрів. 6,52 м їй цілком вистачило для потрапляння у фінал з сьомим результатом.
***
Відразу троє українців вийшли поборотися у кваліфікації з потрійного стрибка, та у фінал вийти вдалося лише Віктору Кузнецову. Успіх йому принесла перша спроба на 16,68 м. З цим стрибком він посів п’яту сходинку.
 
Віктору Ястребову (16,37 м і 15-те місце) та Євгену Семененку (16,20 м і 18-та сходинка) скласти Кузнецову компанію у фіналі, на жаль, не вдалося. Зазначимо, що кваліфікаційний норматив (16,90 м) подолав лише італієць Даніеле Греко – 16,94 м.
***
Змагання п’ятиборок ще тривають. Позаду три види – біг на 60 метрів з бар’єрами, стрибки у висоту та штовхання ядра. Після них лідирує білоруска Яна Максімава (2932 очка). У нашої Ганни Мельниченко – 2841 пункт і четверта сходинка. Ще одна наша співвітчизниця, Аліна Фьодорова, тримається дев’ятою – 2742.
Попередня статтяОлександр Крикун святкує 45-річчя!
Наступна статтяЧемпіонат Європи-2013 у приміщенні: розклад змагань на 1 березня (вечірня програма)