28 квітня Київ перетворився на по-справжньому спортивне місто. Автомобільний рух у центральній частині столиці на кілька годин був перекритий у зв’язку з проведенням 4-го Київського міжнародного марафону. Хорошому настрою сприяло яскраве весняне сонце, дзвони Михайлівського Золотоверхого собору ніби освячували атлетам шлях, а девіз «Біг для твого життя» набув неабиякої значущості з огляду на нещодавні трагічні події на Бостонському марафоні.
На Михайлівській площі в неділю можна було зустріти цілий ряд провідних українських атлетів та тренерів. Дехто з них спробував свої сили на трасі. Дехто підтримував колег по збірній. Серед останніх був чемпіон України з бігу на 400 метрів Володимир Бураков. Звичайно, не оминув увагою змагання і головний тренер з видів витривалості Юрій Андрущенко. Та більшість атлетів усе ж була на дистанції.
У рамках марафону крім класичних 42,195 км усі бажаючі могли спробувати сили і на більш коротких дистанціях – 5 та 10 км або в естафеті. А для наймолодших учасників організатори підготували дистанцію 500 метрів. Змагання закінчилися тріумфом марафонського клубу «Тарас Бульба». У більшості дисциплін саме його члени стали переможцями.
Першими на фініші вітали учасників з бігу на 5 км. Олександр Борисюк приїхав до Києва зі збору під Чернівцями лише на один день. І, як показав час, недаремно. Лідер збірної України з бігу на 1500 метрів довів, що спортсмен високого рівня вміє перемагати на будь-якій дистанції і незалежно від умов. На відміну від стадіону або манежу, цього разу спортсменам довелося біти по бруківці і докласти неабияких зусиль, щоб подолати підйом. З таким завданням Борисюк упорався за 16,38 хв. Вісьмома секундами йому поступився один з головних суперників на «півторашці» Володимир Киц. А третім фінішував Руслан Печніков.
Не менш відомою була і переможниця 5-кілометрової дистанції серед жінок. Срібний призер чемпіонату Європи-2011 з бігу на 3000 метрів з перешкодами Світлана Шмідт упевнено перемогла в Києві (19.25 хв). Після дистанції здавалось, що Світлана готова була пробігти ще як мінімум стільки ж. Її енергії можна було лише позаздрити, а її танці обійдуть не один випуск телевізійних новин.
Фантастичний фініш подарували глядачам учасники забігу на 10 км. Різниця між першим та третім місцями склала лише три секунди. Ігор Гелетій у цьому протистоянні став найкращим (35.54 хв). Олександр Матвійчук, як і нещодавно на марафоні у Пхеньяні, фінішував другим (35.55), а замкнув трійку Іван Бабарика (35.57). Серед жінок найшвидшою була Ольга Яроцька (39.32).
А через 2:19.17 год на фініші з’явився перший марафонець. Українець Андрій Наумов на першій половині дистанції тримався трішки позаду кенійця Вінсента Кіпчірчіра, але на рідній землі програвати навіть шанованим гостям навряд чи хотілось. Поступово Андрій збільшив темп, а от Кіпчірчір, навпаки, не втримав швидкість. Наумов не лише вийшов уперед, а й суттєво відірвався від суперників. Згодом Кіпчірчіра наздогнав і Віктор Стародубцев, який став другим (2:25.33). Але третю сходинку кенієць усе ж зміг зберегти (2:27.10).
У змаганнях жінок переможницею марафону з часом 2:44.41 год стала Тетяна Рибальченко. Вікторія Хапіліна фінішувала слідом (2:46.04), а третьою стала Людмила Шелест, для якої рідною дисципліною є зовсім не біг, а спортивна ходьба. Час сумчанки – 3:03.31 год.
З трасами можна ознайомитися в одному з наших попередніх матеріалів. Всі результати змагань ви знайдете на сайті марафону. А більше фото – незабаром у нашому фотоальбомі: https://picasaweb.google.com/home.