Віце-президент ЄА Жан Грасіа: «Разом ми розумніші й сильніші, ніж поодинці»

257
Київ відвідав віце-президент Європейської асоціації легкої атлетики, керівник департаменту розвитку ЄА, генеральний директор Федерації легкої атлетики Франції Жан Грасіа.

 
Жан Грасіа провів ряд зустрічей з головою КМДА Олександром Поповим, президентом НОК України Сергієм Бубкою та керівництвом Міністерства молоді та спорту України.
 
В столиці України Грасіа був уперше і залишився вражений красою міста. Сподобалася йому і зацікавленість у темі розвитку легкої атлетики учасників навчального семінару ФЛАУ. На ньому він розповів про те, яким шляхом рухалася Федерація легкої атлетики Франції та про напрямки діяльності ЄА. «Але те, що я вам розповім, не інструкція до дій. Вам необов’язково це повторювати. Я лише ділюся з вами досвідом», – наголосив Грасіа на початку виступу.
 
Жан Грасіа пояснив структуру ЄА та означив головні напрямки розвитку. «Розвиток легкої атлетики необхідний. Якщо ми зупинимося і стоятимемо на місці, то наш вид спорту вмре», – зазначив він. При цьому віце-прединет ЄА та генеральний директор ФЛА Франції звернув увагу на необхідність завжди чітко окреслювати мету та кінцевий термін завершення того чи іншого проекту.
 
Жан Грасіа нагадав про доступність легкої атлетики, адже нею можна займатися скрізь. Особливо, якщо мова йде про заняття для здоров’я. А також наголосив на необхідності комунікацій – з федераціями, інституціями влади, тренерами. Безумовно, важлива і реклама змагань, адже саме вона є запорукою інтересу до них глядачів. Також повинен бути цілий каталог змагань та відповідних заходів.
 
Жан Грасіа звернув увагу на важливості сертифікації забігів і змагань та ролі федерацій.
 
Говорячи про Францію, Жан Грасіа розповів, що там діє клубна система. «Проте не так важливо, клуби у вас чи спортивні школи, – каже Грасіа. – Головне мати місце і хороші умови для занять легкою атлетикою».
 
Грасіа також звернув увагу на те, що на відміну від України у Франції є ще й острови. На деяких з них майже немає спортсменів, а деякі свого часу давали не одного атлета високого рівня. Але уваги і підтримки заслуговують вони всі.
 
Віце-президент ЄА звернув увагу на те, що керівники федерацій повинні бути хорошими керівниками, а тренувальним процесом повинні займатися тренери.
 
Грасіа розповів, що значна частина прибутків ФЛА Франції – це членські внески. Пропонується п’ять видів членства: ліцензії «Спортивні змагання» (для атлетів, які бажають брати участь у змаганнях (від 12 років)), «Здоров’я спортсменів» (для тих, хто бажає тренуватися (від 15 років)), «Відкриття нових спортсменів» (для дітей до 12 років), «Тренування спортсменів» (для суддів та чиновників…), «Пропуск для бігу» (для бігунів. які бажають брати участь у пробігах без членства у клубі).
 
Також Грасіа наголосив на тому, що регіональні федерації повинні створювати проекти. Адже без них, без ідей не може бути підтримки.
 
На завершення доповіді Жан Грасіа сказав: «Пам’ятайте, разом ви завжди розумніші й сильніші, ніж поодинці».
 
Після семінару Жан Грасіа відвідав НСК «Олімпійський» і був вражений стадіоном. «Я надзвичайно вражений, – каже Грасіа. – Не очікував побачити такий чудовий стадіон. Тут прекрасні доріжки. Сподіваюсь, ми побачимо в Києві змагання найвищого європейського рівня». Більше про візит Жана Грасіа на НСК «Олімпійський» та ФОТО можна знайти за лінком: http://www.nsc-olimpiyskiy.com.ua/ru/stadium/news_nsc/38499/
Попередня статтяУ Донецьку відкриється виставка «Спортивна Донеччина»
Наступна статтяДвоє українців потрапили до призової трійки на змаганнях у Пекіні