«Діамантова ліга», Юджин: юний вундеркінд Мері Кейн та рекорд від Баршима

358
4-й етап «Діамантової ліги» супроводжував сильний вітер. Інколи він був зустрічним, а інколи дув у спину зі швидкістю понад 3 м/с секунду. Та навіть його пориви не завадили Ользі Саладусі стати другою, при цьому очоливши світовий топ-лист сезону. У лідери сезону крім українки вийшли ще 10 атлетів.

 
Росіянин Олександр Меньков очолив топ-лист зі стрибків у довжину (8,39 м). Бразилієць Мауро Вініціус Да Сілва та британець Грег Разерфорд приземлилися на позначці 8,22 м, проте за результатом другого стрибка кращим був Да Сілва.
 
Захопливу боротьбу з бігу на 5000 метрів подарували ефіопка Тірунеш Дібаба та кенійка Мерсі Чероно. На фінішну пряму вони виходили поряд, проте більш досвідчена Дібаба все ж змогла випередити суперницю – 14.42,01 хв (найкращий результат сезону в світі).
 
З найкращим результатом сезону в світі в «діамантові перегони» вступив француз Рено Лавілленьє. У секторі для стрибків з жердиною він подолав висоту 5,95 м. У німця Бйорна Отто – 5,90 м.
 
Один з двох лідерів «діамантових перегонів» зі стрибків у висоту, українець Богдан Бондаренко, в Юджині не виступав. Його наступним стартом будуть змагання в Рабаті наступного вік-енду. Відсутністю нашого спортсмена скористався катарець Мутаз Есса Баршим, який і ділив лідерство з Бондаренком. Його переможний стрибок на 2,40 м став не лише найкращим у світі нинішнього сезону, а й рекордом континенту та змагань. Американець Єрік Кайнард та канадієць Дерек Друін показали 2,36 м. Для останнього це стало національним рекордом, проте за спробами виграв атлет зі США. Росіянин Іван Ухов не зміг подолати планку на висоті 2,26 м і став восьмим (2,21 м).
 
Не склалися змагання і ще для однієї олімпійської чемпіонки, росіянки Наталії Антюх. З початку дистанції 400 метрів з бар’єрами вона відставала і в підсумку фінішувала останньою. А перемогу з найкращим результатом сезону в світі відсвяткувала чешка Зузана Хейнова – 53,70 с.
 
Хансл Парчмент з Ямайки встановив національний рекорд та очолив світовий топ-лист сезону з бігу на 110 метрів з бар’єрами – 13,05 с. Німець Роберт Хартінг очолив світовий топ-лист сезону з метання диску – 69,75 м. Милю з найкращим результатом сезону в світі виграв кенієць Сілас Кіплагат – 3.49,48 хв.
 
Лідером світового сезону з бігу на 800 метрів стала Франсін Нійонсаба з Бурунді – 1.56,72 хв. Відзначимо і американку Мері Кейн (1.59,51 хв). Цей результат став найкращим нинішнього сезону як у юнацькій, так і в юніорській категорії. І цю дівчину, найімовірніше, ми побачимо на юнацькому чемпіонаті світу в Донецьку.
 
В Юджині дистанція 10000 метрів серед чоловіків не входила в «діамантові перегони», проте без найкращого результату сезону в світі тут не обійшлося. Ефіоп Кененіса Бекеле виграв змагання – 27.12,08 хв. Його співвітчизник Імане Мерга поступився йому 29 сотими.
 
Захопливий фініш з бігу на 400 метрів продемонстрували Кірані Джеймс з Гренади та Лашон Меррітт зі США. Меррітт у цьому протистоянні був кращим – 44.32 с. У Джеймса – 44,39.
 
Шеллі-Енн Фрейзер-Прайс подолала 100-метрівку за 10,71 с, проте зафіксувати результат найкращим у сезоні завадив вітер – +2,2 м/с при допустимій нормі 2,0 м/с. Зазначимо також, що з 11 секунд вибігли п’ять спортсменок, три з яких – розміняли 10,80 с.
 
Також відзначимо перемогу новозеландки Валері Адамс у секторі для штовхання ядра (20,15 м). Китаянка Ліцзяо Гун програла їй лише три сантиметри.
Попередня статтяВолодимир Голубничий святкує День народження!
Наступна статтяКалендар змагань на 3-9 червня