Командний чемпіонат України: другий день

228
Bekh Maryna

Командний чемпіонат України з легкої атлетики виходить на фінішну пряму. В Ялті залишилося визначити переможців лише в 11-ти дисциплінах. Тим часом у четвер на доріжках та в секторах стадіону «Авангард» були і сюрпризи, і жорстка боротьба, і ряд високих результатів.

У секторі для стрибків у довжину Марина Бех перемогла з результатом 6,78 м і при цьому продемонструвала цілу серію вдалих спроб.

Цікавою була боротьба і за другу та третю сходинки. Ірину Ніколаєву, яка стала другою (6,60 м), та Маргариту Твердохліб (сьоме місце) розділили лише 7 сантиметрів. А Анна Корнута та Оксана Зубковська настрибали по 6,58 м, тим самим поставивши долю третьої сходинки у залежність від другого стрибка. Тут перевага була на боці Корнути – 6,56 проти 6,48 м.

У змаганнях серед чоловіків переміг Тарас Неледва. З шести спроб у нього лише дві були вдалими – і обидві на 7,90 м. Артем Шпитько (7,65) та Олексій Сердюченко (7,51) слідом.

Катерина Козлова та Ксенія Черткошвілі у секторі для стрибків з жердиною подолали планку на висоті 4,20 м. Козлова зробила це з першого разу, що й забезпечило їй перемогу. Черткошвілі витратила дві спроби.

У секторі для метання списа перемогли Ганна Гацько (60,13 м) та Роман Авраменко (81,98 м).

У секторі для метання молота розгорнулася боротьба між Євгеном Виноградовим та Олексієм Сокирським. Переможцем з неї вийшов Виноградов (76,78 м). У Сокирського – 76,20. Першу трійку замкнув Дмитро Миколайчук (72,02 м).

Змагання жінок виграла Ірина Секачова (67,76 м). Ряд вдалих спроб продемонструвала і Ірина Новожилова, а у найкращій з них молот приземлився на позначці 67,54 м. Третьою була Ганна Скидан (67,24 м).

У фіналі зі спортивної ходьби на 10000 метрів змагалися лише два спортсмени – Віктор Парфенюк і Микола Калашник. Парфенюк виграв з часом 44.45,90 хв.

Фінали в бігових дисциплінах почалися з дистанції 110 метрів з бар’єрами. Впевнену перемогу здобув Сергій Копанайко (14,02 с).

Вікторія П’ятаченко виграла фінал з бігу на 200 метрів (22,68 с). Жорстка боротьба розгорнулася між Христиною Стуй та Єлизаветою Бризгіною. Саме вони разом з Вікторією і ввійшли до першої трійки. У Христини 23,24 с, а у Єлизавети – 23,26. Марія Рємєнь та Олеся Повх не стартували. У фіналі на старт також не вийшла Наталія Погребняк.

Продовження дуелі між Ігорем Бодровим та Сергієм Смеликом побачити не вдалося. Бодров вирішив не бігти 200 метрів. У забігах виклик Смелику кинув Еміль Ібрагімов, проте у фіналі Сергій більш ніж упевнено довів своє лідерство – 20,69 с. У Ібрагімова – 21,40 с.

Анна Ярощук виграла змагання з бігу на 400 метрів з бар’єрами (54,99 с). Анна Тітімець набігла на фініші і стала другою (55,43 с). Серед чоловіків найшвидше дистанцію подолав Денис Нечипоренко (50,63 с). У Анатолія Синянського 51,10 с і друга сходинка.

Ольга Ляхова перемогла з бігу на 800 метрів (2.00,79 хв). Наталія Лупу (2.01,46) та Анастасія Ткачук (2.01,73) фінішували слідом. Змагання серед чоловіків дещо несподівано виграв Віктор Тюменцев (1.47,38 хв). Тарас Бибик – другий (1.47,68).

Аліна Логвиненко виграла змагання з бігу на 400 метрів (52,54 с). Дарина Приступа (52,96) та Юлія Баралей (53,34) фінішували слідом.

Євген Гуцол та Віталій Бутрим показали на 400-метрівці 46,51 с. Фотофініш визначив переможцем Гуцола. У Володимира Буракова 46,75 с.

Валентина Жудіна (9.32,26 хв) та Вадим Слободенюк (8.26,24 хв) виграли змагання з бігу на 3000 метрів з перешкодами.

Програму другого дня чемпіонату завершувала дистанція 10000 метрів. У жінок переможниця визначалася на останньому колі. Лідерами на нього пішли Тетяна Вернигор та Тетяна Гамера-Шмирко. Гамера-Шмирко виграла змагання з результатом 33.18,86 хв. У Вернигор – 33.21,17. У чоловіків першим на фініші був Сергій Лебідь – 28.21,12 хв.

Сьогодні всі присутні на стадіоні «Авангард» на кілька хвилин повернулися в олімпійський Лондон. Президент ФЛАУ Ігор Гоцул вручив «бронзовій» жіночій естафетній команді 4х100 метрів у складі Єлизавети Бризгіної, Олесі Повх, Марії Рємєнь та Христини Стуй пам’ятну відзнаку НОК України як претендентам на перемогу у номінації «Найкраща команда року». Також дівчата разом зі срібним призером з метання списа Олександром П’ятницею отримали олімпійські значки МОК. Ще один значок чекає на Ольгу Саладуху.