Павло Безніс: «На юнацькому чемпіонаті світу мрію стояти на п’єдесталі разом з Олександром Малосіловим»

333
Потрійний стрибок серед юнаків – та дисципліна, в якій українці можуть розраховувати на високі місця на юнацькому чемпіонаті світу ІААФ з легкої атлетики. І Павло Безніс, і Олександр Малосілов здатні порадувати своїх уболівальників. Про це мріють і самі спортсмени, про що Павло розповів читачам сайту ФЛАУ.

 
Безніс родом з Харкова і найближчим часом нікуди переїжджати не планує. Спортсмен зізнається, що любить своє місто і йому тут подобається. Крім того, саме в Харкові працює його тренер – Курочка Алла Миколаївна. «Зараз вже точно й не скажу, коли почав займатися легкою атлетикою. Але у мене є відео, де мені 6 років. Здається, саме тоді я вперше пішов на тренування. У цьому ж віці вже брав участь у змаганнях, навіть грамоти є. Тоді я біг 60 метрів за 13,5 секунд. Результат, звичайно, смішний. Але, мабуть, вже тоді знав і відчував, що моє життя буде пов’язане з «Королевою спорту», – розповідає Павло Безніс. – З перших днів у легкій атлетиці зі мною моя тренер – Алла Миколаївна. Вона інколи сміється, коли каже, що тренує мене з пелюшок. Я її дуже поважаю, завжди прислухаюсь до її порад. Якби не вона, не відомо, ким би я був сьогодні. Вона вклала в мене багато сил і часу. І я точно знаю: з Аллою Миколаївною ми досягнемо нашої мети, як би це складно не було!»
 
Прихід Павла в легку атлетику не був випадковим, адже батьки теж були спортсменами. Обоє виконали норматив Кандидата в майстри спорту: мама – зі стрибків у висоту, а тато – зі стрибків у довжину. Цікаво й інше. Тато Павла теж тренувався у Алли Миколаївни.
 
Безніс-молодший з дитинства був енергійним хлопчиком, до того ж високого зросту. Батьки вирішили, що майбутнє сина теж було б непогано пов’язати зі спортом. І Павло їм за це лише дякує: «Думаю, вони зробили правильний вибір. Я їм за нього дуже вдячний».
 
Наразі особистий рекорд Павла у секторі для потрійного стрибка – 15,41 м. Проте атлет працює не лише над прогресом спортивних результатів. Він навчається в спортивному училищі, що дає змогу суміщати легку атлетику з навчанням. Коли випадає вільна хвилинка, не забуває і про самоосвіту. «Я вчу англійську мову, намагаюся читати якомога більше книг та статей на спортивні теми, – говорить Безніс. – Мені все це дуже цікаво. Тим більше, своє подальше життя та кар’єру хотів би пов’язати саме з легкою атлетикою».
 
Легка атлетика для Безніса, за його ж словами, – це все. Він не уявляє, чим би ще міг займатися. «Я й думати про це не хочу! – каже, як відрубує, спортсмен. – Інколи бувають моменти, коли приходиш пізно ввечері з тренування, лягаєш на диван і починаються думки: «Навіщо все це мені? Навіщо я з дня у день «вбиваю» себе на тренуваннях, навіщо ці зусилля, навіщо взагалі так трудитися?» Але потім розумію, що все недаремно. Кожна людина повинна ставити перед собою мету, йти до неї і досягати її. Так само і я поставив мету і обов’язково її досягну, незважаючи на те, що буде складно, будуть травми, інші перепони на шляху. Але якщо ти дійсно чогось прагнеш, то зробиш усе для того, щоб отримати бажане. А якщо не досягнув, то погано хотів».
 
Одне з завдань – потрапляння на юнацький чемпіонат світу – Павлом уже виконано. На черзі самі змагання. Для початку, за словами спортсмена, йому потрібно пройти кваліфікацію і потрапити в основне коло. «А вже там боротимуся за призові місця й докладу всіх зусиль, щоб гідно виступити», – каже Павло. І зазнається: «Мені б дуже хотілось, щоб на п’єдесталі пошани ми стояли разом з моїм товаришем Олександром Малосіловим».
 
Розуміє Павло і свою відповідальність перед країною: «Якщо мене включили до складу збірної, значить, на мене сподіваються і в мене вірять. І я не підведу Україну, намагатимуся виправдати всі надії! Вболівати за мене приїдуть батьки і друзі». І на останок додає: «Я хочу бути найкращим! Вважаю, якщо спортсмен не прагне стати номером один, не хоче бути найсильнішим, найспритнішим, просто найкращим, то він, насправді, не спортсмен!»
Попередня статтяЛегкоатлетичне граффіті прикрасило Донецьк
Наступна статтяНаталію Добринську нагородили орденом Слави