ФЛАУ підписала договір про співпрацю з Національний університет фізичного виховання і спорту України

276
2 липня Федерація легкої атлетики України та Національний університет фізичного виховання і спорту України підписали договір про співпрацю.

 
І президент ФЛАУ Ігор Гоцул, і ректор НУФВСУ Євгеній Імас перед підписанням угоди відзначили, що це не звичайна формальність. Ігор Євгенович наголосив на тому, що вже ведеться активна співпраця між федерацією і кафедрою легкої атлетики університету. І от нарешті вона отримає документальне підтвердження.
 
Договору про співпрацю між університетом і федерацією не було як мінімум 20 років. Про це нам розповів завідуючий кафедрою легкої атлетики Володимир Бобровник.
 
– Можливо, щось подібне й було раніше, проте мені про це невідомо, – розповідає Володимир Ілліч. – Зараз кафедра легкої атлетики при університеті і ФЛАУ зблизилися завдяки, так би мовити, трудовій необхідності.
 
Зокрема створюється нова комплексно-наукова група на базі кафедри легкої атлетики. За словами Бобровника. Керувати нею, найімовірніше, буде представник Науково-дослідного інституту при НУФВСУ, який очолює Шинкарук Оксана Анатоліївна. «Ця робота вже почалася, – пояснює Володимир Ілліч. – На конкурсній основі відбираються наукові кадри, підшуковується інструментарій. Ми підготували і узгодили з президентом ФЛАУ та державним тренером збірної команди України документ зі списком сучасної апаратури, яка буде потрібна для обстеження та підготовки спортсменів високого класу. Здебільшого це апаратура західних фірм, її вартість досить висока, але апаратура дуже інформативна. Зараз ведеться робота щодо реалізації даного документу».
 
Ще одна позитивна сторона даної угоди – сучасні інформаційні технології. «Професорсько-викладацький склад нашого університету дуже високого рівня кваліфікації. Він бере участь і керує розробкою нових тем, а результати досліджень, які ми отримуємо, могли б використовувати й наші легкоатлети, – продовжує Володимир Ілліч. – За участю наших професорів і викладачів можна було б проводити семінари та конференції як українські, так і міжнародні. Тим більше такий досвід в університеті є і постійно вдосконалюється».
 
 
Володимир Ілліч також звернув увагу на дослідження та обстеження спортсменів. Науково-дослідний інститут при НУФВСУ свого часу придбав науково-методичну літературу, науковий інструментарій. Спеціалісти цю апаратуру освоїли, а результати, які від неї отримують, досить вагомі для українського спорту в цілому. Приміром, дослідження тут проходив не один олімпійський призер з веслування. Тепер це стосуватиметься й легкої атлетики, і вже на основі договору. «Буде складено план, групи видів будуть обстежуватися централізованим шляхом, і науковці даватимуть рекомендації. Це вже буде чітка й не хаотична програма, яка надасть можливість підготуватися до Олімпіади-2016, – говорить Бобровник. – Крім того у нас видається кілька наукових журналів. Завдяки ФЛАУ, ця інформація могла б бути доступна і спортсменам, і тренерам, і всім тим, хто цікавиться Королевою спорту».
 
Володимир Ілліч також акцентував увагу на кадровому складі. За його словами, він може змінюватися. Адже головна мета – залучити до роботи найбільш професійних фахівців. І на останок додав: «Підписаний договір надасть можливість і університету, і федерації співпрацювати на законних умовах. По кожній з позицій було б правильно розробити програми і працювати згідно з ними. Все це дозволить нам згуртуватися навколо спільної мети – виграш медалей нашими легкоатлетами на головних міжнародних змаганнях року й чотириріччя».
Попередня статтяДо уваги членів юнацької збірної України!
Наступна статтяОлеся Повх – найкраща спортсменка червня за версією НОК України