Українці виграли сім медалей на юніорському чемпіонаті Європи

211
Сім нагород і сьомий рядок медальної таблиці – саме такий результат продемонструвала збірна України на юніорському чемпіонаті Європи з легкої атлетики, який 21 липня завершився в Рієті.

 
Бронзова медаль Тетяни Юр’євої з метання диска стала відправною точкою. З кожним днем українці здобували все більше нагород і все вище піднімалися на п’єдестал. В заключний день над стадіоном гімн України лунав двічі, а медальний фініш чемпіонату для збірної став дзеркальним відображенням його старту – остання медаль у нашій скарбничці також була бронзовою.
 
ДІВЧИНА ДОЩУ
 
У заключний день юніорського чемпіонату Європи корективи в розклад змагань вніс дощ. Проте в той час, коли одним він заважав, іншим допомагав.
 
«Я люблю бігати під дощем, він мені навіть трішки допоміг», – зізналася після фінішу Наталія Прищепа. Саме її розглядали серед фаворитів на дистанції 1500 метрів, і дівчина не підвела. На заключних 150 метрах вона почала виходити вперед, а прискорення в її виконанні і фініш з посмішкою на обличчі запам’ятається тисячам глядачів у всьому світі. Наталія настільки легко і впевнено випередила суперниць, ніби позаду й не було тих більше, ніж 1000 метрів.
 
1500 метрів, юніорки
1. Наталія Прищепа (Україна) – 4.18,51 хв
2. Софія Еннауі (Польща) – 4.20,20
3. Аурора Дюбедоккен – 4.21,27
…5. Наталія Солтан (Україна) – 4.22,96
 
Не встигли порадіти перемозі Прищепи, як привід для радості українки подарували в секторі для стрибків у висоту. Взимку головний тренер зі стрибків В’ячеслав Тиртишник запропонував включити до складу збірної на дорослий чемпіонат Європи в приміщенні двох юніорок – Ірину Геращенко й Катерину Табашник. Тренерська рада і Виконком ФЛАУ з пропозицією погодилися, адже у дівчат і справді вимальовувалася непогана перспектива на майбутнє. Медалей у Гетеборзі вони не виграли, але в своїй віковій категорії не підвели.
 
Стрибки у висоту набагато рідніші Ірині Геращенко, адже Табашник насправді семиборка. Проте своїми результатами в цьому виді програми змусила суперниць звільнити їй місце.
 
В Рієті обидві наші спортсменки могли вистрибнути на п’єдестал. У Геращенко такий досвід уже був: два роки тому на юнацькому чемпіонаті світу в Ліллі вона була другою. Цього разу в Ірини все складалося надзвичайно вдало аж до висоти 1,86 м. Саме тут її чекала невдача. Проте навіть після цього було очевидно – без медалі українка з Італії не повернеться, адже в секторі залишалося лише дві атлетки.
 
Табашник, яка безпомилково долала одну висоту за іншою, продовжила боротьбу с росіянкою Олександрою Яришкіною. Остання, до речі, кілька разів покращувала особистий рекорд і несподівано для самої себе виграла «срібло» (1,88 м).
 
Табашник без проблем подолала 1,88 м і вийшла боротися з планкою на висоті особистого рекорду – 1,90 м. З третьої спроби Катерина в цій дуелі взяла гору. Більше того, одна зі спроб на 1,92 м дала зрозуміти, що сьогоднішній результат спортсменки зовсім не межа її можливостей.
 
Стрибки у висоту. дівчата
1. Катерина Табашник (Україна) – 1,90 м (особистий рекорд)
2. Олександра Яришкіна (Росія) – 1,88 (особистий рекорд)
3. Ірина Геращенко (Україна) – 1,84
 
В УКРАЇНСЬКИХ ТРАДИЦІЯХ
 
Олена Сідорська звернула на себе увагу ще в юнацькому віці. Вже тоді на традиційно сильній в Україні дистанції 800 метрів вона на рівних змагалася з юніорками, а згодом почала кидати виклик й дорослим. Не дивно, що в Рієті з нею теж пов’язували певні надії на медалі.
 
В Італії суперничати з Сідорською змогла лише одна дівчина – Аніта Хінріксдоттір. Тижнем раніше на юнацькому чемпіонаті світу в Донецьку ісландка вже піднімалася на вищу сходинку п’єдесталу, а вдруге зробила це в Рієті.
 
«Все, чого я хотіла, фінішувати першою. Але все ж радість є, адже я виграла медаль. Я віддала дистанції всю свою енергію і силу. Я повністю виснажена і все, що зараз хочу, відпочити», – зізналася після фінішу Олена.
 
800 метрів, дівчата
1. Аніта Хінріксдоттір (Ісландія) – 2.01,14 хв
2. Олена Сідорська (Україна) – 2.01,46
3.  Крістіна Херінг (Німеччина) – 2.03,11 (особистий рекорд)
 
Успіхи списометальника Олександра П’ятниці, схоже, надихнули юне покоління, і в Рієті наш атлет був на п’єдесталі. Маким Богдан у першій спробі встановив національний юніорський рекорд  (78,77 м). Українець лідирував до п’ятої спроби, коли німець Юліан Вебер відправив снаряд на 79,68 м.
 
У заключній спробі Максим знову наблизився до рекорду (78,37 м), проте повернути першу сходинку не зміг.
 
Метання списа, юніори
1. Юліан Вебер (Німеччина) – 79,68 м (особистий рекорд)
2. Максим Богдан (Україна) – 78.77
3. Герман Комаров (Росія) – 73,95
 
Марина Бех вважалася однією з фавориток у секторі для стрибків у довжину. Більшість стрибків Марини були за позначку 6,40 м, найкращий з яких – 6,44 м. Проте німкеня Малаіка Міамбо та британка Жасмин Сойєрс пішли ще далі і встановили особисті рекорди. Міамбо перемогла (6,70 м), а Сойерс була другою (6,63 м). У Бех «бронза».