Генеральна асамблея НОК України: успіхи легкоатлетів та співпраця з федераціями

254
5 листопада відбулася XXVIII Генеральна асамблея НОК України. На ній член Виконкому ФЛАУ та голову тренерської ради ФЛАУ Олександра Величка було названо почесним членом Національного олімпійського комітету України.

 
Однією з головних тем Генеральної асамблеї стало підписання Декларації про наміри подати заявки на проведення в Україні зимових Олімпійських та Параолімпійських ігор у 2022 році. Проте багато питань стосувалося й літніх видів спорту, і легкої атлетики зокрема.
 
Звітуючи про діяльність у 2013 році, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка пригадав виступи спортсменів на міжнародних змаганнях. Сергій Назарович не оминув увагою успіхи легкоатлетів на чемпіонаті світу в Москві, зокрема, перемоги Богдана Бондаренка та Анни Мельниченко. Пригадав і Європейський юнацький олімпійський фестиваль в Утрехті. В Нідерланди приїхали 2300 атлетів з 49 країн, щоб розіграти 690 комплектів нагород у дев’яти видах програми. Українці тоді виграли 14 медалей, шість з яких до скарбнички команди поклали легкоатлети (4 «срібла» та дві «бронзи»).
 
У 2013-му на високому рівні в Україні пройшли традиційні легкоатлетичні змагання – «Зірки жердини» та «Стрибки на майдані». А от юнацький чемпіонат світу наша країна приймала вперше, проте це не завадило змаганням отримати від ІААФ найвищу оцінку за всю історію проведення таких першостей.
 
НОК України традиційно підтримує спортсменів і тренерів на шляху до досягнення тими мети. І ця підтримка також фінансова. За минулий олімпійський цикл НОК виплатив атлетам та їхнім наставникам понад 8 млн гривень. З них понад 3 млн були спрямовані на стипендії та персональну допомогу 150 провідним олімпійцям країни для підготовки до Ігор у Ванкувері та Лондоні, серед яких були і легкоатлети.
 
Тісною є співпраця НОК України та ФЛАУ. Зокрема, НОК України взяв на себе витрати, пов’язані з проведенням семінару для суддів з легкої атлетики за програмою ІААФ (4-8 липня 2013 р., м. Донецьк).
 
Також було затверджено поточний кошторис фактичних грошових доходів і витрат НОК України за дев’ять місяців 2013 року та план бюджету на 2014 рік.
 
ФЛАУ також тісно співпрацює з Міністерством молоді та спорту України. Як зазначив його керманич, Равіль Сафіуллін, «федерації все більше довіряють міністерству, співпрацюють з ним. Як результат – подача заявок на проведення в Україні міжнародних змагань і їхня перемога».
 
Завершилася Генеральна асамблея нагородженням найкращого спортсмена вересня. Ним став, щоправда, не легкоатлет, а борець Ібрагім Алдатов. Але у 2013 році представники «Королеви спорту» також визнавалися найкращими. У червні такими стали Олеся Повх з тренером Костянтином Рураком.