У Кіровограді відбулася зустріч керівництва області з президентами обласних спортивних федерацій

239
У Кіровограді, вперше за 20 років, відбулася робоча зустріч керівництва області з президентами обласних спортивних федерацій.

 
Голова Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Ніколаєнко зазначив, що владі і спортивним федераціями необхідно об’єднати зусилля для того, щоб фізична культура і спорт в області розвивались належним чином. Ним було запропоновано створити при губернаторі Раду представників спортивних федерацій.
 
Перед зустріччю Ніколаєнко відвідав кілька СДЮШОР області і на власні очі побачив проблеми, з якими зіштовхуються спортсмени й тренери. За словами голови Кіровоградської ОДА, він знає, що потрібно зробити для того, щоб ці заклади стали кращими. Попри підйом спорту в області, необхідно зробити так, щоб федерації  побачили перспективу й продуктивно працювали для її втілення в життя.
 
Одна зі СДЮШОР , які відвідав Андрій Ніколаєнко, була в Дендропарку. Коментуючи візит журналістам, губернатор підкреслив, що область уже виділила незначне фінансування на ремонт школи. Більше коштів буде виділено наступного року.
 
Ніколаєнко навів у якості приклада плідну співпрацю обласної влади з Федерацією легкої атлетики Кіровоградської області, яка принесла конкретні результати. Саме завдяки наполегливості ФЛАКО і її тісній співпраці з ФЛАУ став можливим початок реконструкції стадіону «Зірка». Уже в наступному році на оновленій арені заплановано проведення кількох національних турнірів. Крім того школярі отримали обладнання для занять за програмою «Дитяча легка атлетика».
 
Президент ФЛА Кіровоградської області Геннадій Заболотний підкреслив, що у легкоатлетів і справді налагоджено тісний контакт з обласною владою. Але для того, щоб зробити цю роботу ще продуктивнішою, потрібно більше уваги приділити масовим стартам, запрошувати до Кіровограду Всеукраїнські змагання, переглянути програму розвитку фізичної культури і спорту, яка існує в області,  при цьому врахувавши побажання федерації; провести облік спортивних споруд в області й прийняти міри щодо їх ефективного використання.
 
Крім цього, всі документи, які стосуються розвитку й пропаганди фізичної культури і спорту, повинні проходити експертну оцінку Ради федерацій. Вона також повинна брати посильну участь у питаннях формування спортивного бюджету. На думку Геннадія Заболотного, потрібно більш плідно співпрацювати з федераціями облспортуправління. Це стосується більш чіткої аналітичної роботи, аналізу ситуації та виведення певного рейтингу, виходячи з якого має здійснюватися пріоритетне фінансування.
 
Голова обласного управління НОК України Володимир Ковальов нагадав про те, що федерації не мають права займатися комерційною діяльністю. При цьому вони повинні підтримувати своїх зірочок, відстоювати їхні інтереси на всіх рівнях і вести спортсменів з тренерами до успіху.
 
Також стало відомо про те, що наступного року в Кіровограді розпочнеться будівництво універсального мультиплексу на 2985 глядацьких місць. «Проект вже є , як і інвестор, готовий профінансувати це будівництво. Ми домовимося з ДП «Льодові арени», щоб вони передали нам виділену їм ділянку землі. Думаю, будівництво універсального спортивного комплексу,  де можна буде проводити також і розважальні заходи, допоможе вирішити проблеми і здійснити нашу давню мрію, – розповів губернатор Кіровоградської області. – Будувати ми спробуємо ударними темпами і, якщо нічого не завадить, плануємо відкрити цей Палац спорту в 2015 році».
 
Андрій Ніколаєнко також зазначив, що наступну таку зустріч потрібно проводити з представниками бізнесу. Він також повідомив, що на Кіровоградщині розглядають можливість відкриття або відродження спеціалізованого друкованого спортивного видання.
 
Наприкінці зустрічі була проведена нарада, за результатами якої визначили робочу групу. До її складу увійшов президент ФЛА Кіровоградської області Геннадій Заболотний.  До 27 грудня вона підготує пропозиції для керівництва області щодо організації подальшої роботі Ради представників спортивних федерацій при голові облдержадміністрації.
За матеріалами Sportрепортер та ФЛА Кіровоградської області