Чемпіонат Європи-2013 з кросу. Україна починає з юніорської десятки

385
Гонка на 4 км серед юніорок у Friendship Park (Ušće) відкрила програму чемпіонату Європи з кросу. Для Белграду, як і для всієї Сербії, це найбільші легкоатлетичні змагання, які тут колись організовувалися. До столиці балканської держави з’їхалися 570 атлетів з 37 країн континенту, серед яких 17 українців.

ЮНІОРИ
Два кола по 500 м і два по 1500 м. Саме стільки мали подолати учасниці чемпіонату Європи за програмою юніорок. Чотири спортсменки в складі української команди дозволяли їй боротися не лише в індивідуальній, а й в командній першостях. А повести в бій наших дівчат мала юна, але вже досвідчена Марія Ходаківська.

Свою ходу чемпіонатами Європи з кросу Ходаківська почала у 2011-му, коли фінішувала 12-ю. Минулого року Марія стала сьомою, чим забезпечила собі участь у складі команди Європи на змаганнях Bupa Great Edinburgh XCountry.

У Белграді Ходаківська з перших метрів спробувала зачепитися за лідируючу групу й утримувалася в ній аж поки головна фаворитка змагань, британка Емілія Горецька, та словенка МаруСа Місмас не пішли у відрив. За 1,5 км до фінішу до них приєдналася полька Софія Еннаоуі. Саме ця трійка розіграла нагороди. Горецька продемонструвала чудову підготовку до змагань, упевненість у своїх силах і не залишила шансів суперницям. Полька зуміла випередити словенку. На жаль, українці підтримати темп медалісток не вдалося. І якщо за 1,5 км до фінішу Марія ще була в десятці, то фінішну лінію перетнула 14-ю. Це найкращий результат серед наших дівчат.

У командній першості українки у складі Марії Ходаківської, Наталії Солтан, Вікторії Калюжної та Валерії Зіненко замкнули першу десятку. Виставити квартети змогли 17 збірних.

…10. Україна – 176

Четверо атлетів представляли Україну і в змаганнях юніорів. Вони почали дистанцію не так стрімко, як Ходаківська. Після першого кола (1,5 км) найкращий результат був у Максима Якимчука – 32-й.

Саме після першого кола група атлетів почала поступово розтягуватися. Вперед вийшли турок Алі Кайя, бельгієць Ісаак Кімелі та росіянин Міхаіл Стрєлков. Якимчук почав нарощувати оберти і після другого кола піднявся на 24-иу сходинку. З шостого десятку в четвертий перебрався Богдан-Іван Городинський.

На передостанньому колі стало остаточно зрозуміло: поборотися за «золото» Стрєлкову, як і будь-кому з інших атлетів крім Кімелі та Кайя, не вдасться. Турок і бельгієць ніби забули про суперників і зосередилися на дуелі один з одним. Уперед виходив то один, то інший, що гарантувало інтригу до останніх метрів дистанції і спринтерський фініш.

Першим фінішну лінію перетнув Кайя, а Кімелі фінішував у двох секундах позаду. Стрєлкову вдалося втриматися на третій сходинці. Городинський продовжував обходити одного суперника за іншим і у підсумку став 21-м. У 30-ці найсильніших завершив дистанцію і Якимчук.