Зі світу по нитці. Футболіст бундесліги кинув виклик Болту, Мурер готується до «Зірок жердини»

278
 
Усейн Болт – не найшвидша людина на планеті. До такого висновку дійшов П’єр-Емерік Аубамейянг з Габону, який на позиції форварда грає за футбольний клуб німецької бундесліги «Боруссія» (Дортмунд). І заявив про це в інтерв’ю на німецькому телебаченні. За словами Аубамейянга, він може бігати швидше ніж рекордсмен світу з Ямайки.

 
Така зухвала заява обурила рекордсмена Німеччини, кращого спринтера країни Юліана Реуса. «Я хочу захистити честь легкої атлетики», – сказав він, і тепер вимагає від футболіста підтвердити свої слова ділом – в особистому суперництві з ним на дистанції 100 м.
 
Що стало причиною гучної заяви африканця? Результат Аубамейянга з бігу на 30 метрів під час тренування. Цю дистанцію він подолав за 3,7 с. Це й дозволило футболісту припустити, що він бігає швидше ніж Болт. Усейн під час встановлення світового рекорду на 100-метрівці (9,58 с) подолав такий же відрізок за 3,78 с. Щоправда, П’єр-Емерік не врахував важливий момент: він стартував не з колодок, а з ходу. І це важлива відмінність.
 
***
 
22 роки, а вже потрібно завершити кар’єру. Саме з цим зіштовхнулася Лайєм Абдуллаєва з Азербайджану, яка спеціалізується з бігу на довгі дистанції. До такого рішення молоду спортсменку підштовхнули проблеми зі спиною.
 
***
 
Найкраща легкоатлетка Європи, чеська бар’єристка Зузана Хейнова уклала парі з тренером і програла. Тепер у зимовому сезоні-2014 їй доведеться бігти дистанцію 800 метрів.
 
Причиною парі стала особиста вага Далібора Купки. Він сказав, що зможе схуднути і важити менше 100 кг, і слова дотримав. На черзі виконання обіцянки Хейновою. Вона вже вісім разів бігала взимку дистанцію 800 метрів, щоправда, у змаганнях багатоборок. Її рекорд, встановлений у 2011 році, – 2.07,99 хв.
 
Не залишилася осторонь і рекордсменка світу на цій дистанції Ярміла Кратохвілова. За її словами, Зузана повинна бути готова бігти з двох хвилин, але не з 1.54, як це зробила сама Кратохвілова 30 років тому, показавши 1.53,28 хв.
 
***
 
У зимовому сезоні-2014 до змагань повернеться олімпійська чемпіонка світу з семиборства британка Джессіка Енніс-Хілл. 8-9 лютого вона візьме участь у чемпіонаті Великої Британії, який прийматиме Шеффілд. Нагадаємо, виступати в минулому сезоні Джессіці завадила травма.
 
***
 
Екс-чемпіонка світу зі стрибків з жердиною Фабіана Мурер з Бразилії планує виступити на турнірі «Самсунг – Зірки жердини», який 15 лютого прийматиме Донецьк. У планах спортсменки також «Русская зима» (2 лютого, Москва) та змагання в Стокгольмі (6 лютого).
Попередня статтяTrack and Field News. Бондаренко обійшов Болта в голосуванні за найкращого легкоатлета світу
Наступна статтяІгор Главан претендує на звання найкращого легкоатлета грудня в Європі!