Рено Лавіллені побив світовий рекорд Сергія Бубки!

462
Кращого завершення ювілейного, XXV турніру «Samsung– Зірки жердини» складно було й уявити. Француз Рено Лавіллені встановив світовий рекорд зі стрибків з жердиною в приміщенні!

 
25 років тому Сергій Назарович вперше втілив в життя ідею проведення турніру «Зірки жердини» в Донецьку. Метою було подарувати свято легкої атлетики Україні, зібравши найсильніших стрибунів з жердиною. Тоді Бубка ще й сам виступав і встановлював рекорди. Три з них побачив Донецьк – у 1990 (6,05 м), 1991 (6,11 м) і 1993 роках (6,15 м). Саме 6,15 м до 15 лютого 2014 року залишалися недосяжними для легкоатлетів різних поколінь.
 
Завершивши кар’єру спортсмена, Сергій Назарович не припинив розвивати турнір «Зірки жердини». Навпаки, з кожним роком разом зі своєю командою докладав максимум зусиль задля створення якомога кращих умов для учасників. У підсумку змагання отримали статус неофіційного чемпіонату світу зі стрибків з жердиною, а атлети – все необхідне для того, щоб встановлювати особисті, національні та світові рекорди.
 
Лавіллені їхав у Донецьк у якості лідера світового сезону. Його 6,08 м та спроба на 6,16 м у Бидгощі змусила весь світ, затамувавши подих, слідкувати за подіями на ювілейному турнірі «Samsung– Зірки жердини». «Знаю, що Рено прагне встановити світовий рекорд, і бажаю йому успіху в досягненні цієї мети», – зазначив напередодні Сергій Бубка.
 
Лавіллені розумів, що єдиними його конкурентами в Донецьку будуть він сам і світовий рекорд. З першим йому довелося поборотися на висоті 6,01 м. Дуель виявилася не з легких, і вийти переможцем з неї Рено вдалося лише в третій спробі. Уже на наступній висоті на арені з’явився другий суперник у вигляді, здавалось би, космічних 6,16 м. Проте француз уже в першій спробі довів: для нього немає нічого недосяжного!
 
Світовий рекорд був подоланий з запасом. Як результат, Лавіллені вирішив піти далі й замовив 6,21 м. Посмішка на старті – і зойк глядачів після спроби. Стрибок у Рено відверто не вийшов: йому не вдалося злетіти й він приземлився на ноги прямо на доріжку. Після цього продовжувати змагання француз відмовився. Чи отримав він пошкодження, буде відомо після огляду лікарів.
 
 
«Світовий рекорд Рено Лавіллені – свідчення того, що легка атлетика не стоїть на місці. Надзвичайно приємно й символічно, що цей прогрес ми бачимо в Донецьку, місті, де цінують «Королеву спорту», де постійно відбувається її розвиток і де в цьому напрямку спостерігається невпинний рух вперед», – зазначив президент ФЛАУ Ігор Гоцул.
 

Компанію новоспеченому рекордсмену світу Лавіллені на п’єдесталі склали британець Люк Каттс (5,81 м) та бразилець Тіаго Браз (5,76 м – національний рекорд).
 
 
У жінок відразу три атлетки подолали висоту 4,62 м. За спробами перемогла Фабіана Мурер з Бразилії. Полька Анна Роговська та німкеня Зільке Шпігельбург розділили другу сходинку.
 
 
Українці Ганна Шелех та Денис Юрченко до призових трійок не потрапили, проте обоє встановили найкращі особисті результати сезону. От тільки емоції після виступу в атлетів були різні. Якщо Аня посміхалася й раділа особистому рекорду сезону, зазначивши, що взяла ту висоту (4,52 м), на яку була на даний момент готова, то Денис свого роздратування не приховував. У заключній спробі на висоті 5,66 м Юрченко був надзвичайно близьким до успіху, але фортуна від нього відвернулася і планка підступно полетіла слідом за спортсменом. Він дев’ятий.
 
Федерація легкої атлетики України дякує Валерію Білокрилу за фотогоафії