В Алушті визначилися чемпіони України зі спортивної ходьби

332
Навчально-тренувальні збори в Алушті для майстрів спортивної ходьби вже стали нормою. Вони з радістю приїжджали до кримського міста, щоб готуватися до головних турнірів року. Але у багатьох з них була заповітна мрія: бодай одного разу розіграти тут медалі національного чемпіонату.

 
Мрія втілилася в життя у 2013 році. За підтримки «Самсунг Електронікс Україна Компані» Алушта вперше за часів незалежності України прийняла національну першість.
 
«Алушта відрізняється умовами проведення змагань, кліматом та повагою з боку адміністрації міста і його жителів, – зазначив старший тренер зі спортивної ходьби штатної збірної команди України з легкої атлетики Анатолій Соломін. –Таке чудове ставлення разом з відмінним розташуванням міста має стати запорукою проведення змагань на найвищому рівні. Приємно, що нас підтримує такий гранд, як «Самсунг Електронікс Україна Компані». Для нас це дуже важливо».
 
 
Чемпіонат України став головним відбірковим стартом на Кубок світу зі спортивної ходьби, який 3-4 травня відбудеться у Тайцані (Китай). Майже всі найсильніші атлети країни вийшли на старт національної першості. Щоправда, було й кілька винятків.
 
«Участь у змаганнях беруть понад 100 спортсменів, серед яких є і майстри спорту міжнародного класу, і майстри спорту України, – розповідає Анатолій Соломін. –Від участі в чемпіонаті були звільнені лише три лідери збірної – Руслан Дмитренко, Ігор Главан і Людмила Оляновська. У них 16 березня турнір серії IAAF Race Walking Challenge у Лугано. При цьому вони також готуються до Кубку світу».
 
У зв’язку з днем трауру 1 березня, програму змагань скоротили до одного дня. І вже за кілька годин, 28 лютого, скороходи визначили найсильніших.
 
Хто складе компанію Ігорю Главану на Кубку світу зі спортивної ходьби на 50 км, вирішувалося на дистанції 35 км. Чемпіоном України у запеклій боротьбі з Олексієм Казаніним став Ігор Сахарук (2:30.17 год). Олексія від нього відділили 3 секунди. Трійку призерів замкнув Іван Банзерук (2:30.58). Зазначимо, що і Сахарук, і Банзерук представляють Волинську область. Казанін приніс «срібло» Донецькій. Серед молоді змагання виграв Андрій Гречковський з Київської області (2:37б17 год).
 
Учень Дениса Тобіаса, Іван Лосев, переміг зі спортивної ходьби на 20 км. У представника Донецької області 1:19.33 год. Слідом фінішували атлети з Київської обл. – Назар Коваленко (1:19.46) та Ігор Лященко (1:20.01) відповідно. При цьому Лященко став чемпіоном України серед молоді.
 
 
У жінок першою фінішну лінію перетнула Інна Кашина з Сумської обл. (1:30.17 год). Олена Шумкіна з Донецької була другою (1:30.41), а Галина Яковчук привезе в Житомирську обл. дорослу «бронзу» та молодіжне «золото» (1:32.46).
 
Чемпіонами України зі спортивної ходьби на 10 км серед юніорів стали Дмитро Собчук з Волинської області (43.48 хв) та Ганна Суслик з Івано-Франківської (47,29 хв).
 
Нагадаємо, що на чемпіонаті України медалі розігрували серед дорослих, молоді, юніорів, а також юнаків та дівчат віком до 15 та до 17 років. На Кубку світу змагатимуться юніори зі спортивної ходьби на 10 км, чоловіки – на 20 та 50 км і жінки на 20 км.
 
З усіма результатами змагань ви можете ознайомитися на сайті ФЛАУ.