Wizz Air Kyiv City Marathon. Сімейне свято на сертифікованій трасі

276
«Нещодавно говорили з друзями про те, що повинна зробити людина хоча б раз у житті. Відповідь: пробігти марафон. Так думають багато людей, але бігають його лише одиниці», – почав один з ефірів «Спортивного майданчика» на радіо «Промінь» ведучий Олександр Монзолевський.

 
Пробігти марафон у всіх бажаючих буде нагода 27 квітня в Києві під час Wizz Air Kyiv City Marathon. Щоправда, якщо ви не готувалися до того, щоб долати 42,195 км, краще не ризикувати своїм здоровям і почати з коротших дистанцій.
 
Генеральний менеджер Wizz Air Kyiv City Marathon Дмитро Черніцький має досвід в доланні напівмарафону, але марафон ще жодного разу в житті не біг. Зізнається, що таке бажання є, але часу на підготовку не вистачає. «Організація таких заходів потребує багато зусиль. Наша команда повинна стати більшою, і вже наступного року, сподіваюсь, зможу підготуватися й пробігти 42,195 кілометри», – додає він.
 
У рамках Київського марафону відбудуться забіги на дистанціях: класичний марафон (42,195 км , ліміт часу – 6 годин), напівмарафон (21,0975 км, ліміт часу – 3 години), марафон-естафета (3х10 км + 1х12 , 195 км), часовий вуличний забіг на 10 км, командний забіг на всі 42,195 км, а також забіги для дітей від 7 до 14 років на 1 км і 300 м.
 
Наймасовіший забіг, на 5 км, присвятять пам’яті загиблих героїв «Небесної сотні». Кошти, зібрані серед учасників цього забігу, будуть перераховані на рахунок благодійного фонду на допомогу сім’ям загиблих за незалежність України.
 
Як повідомив Дмитро Черніцький, дистанція марафону не є сертифікованою. Натомість напівмарафонська дистанція сертифікована за всіма правилами й нормами Асоціації міжнародних марафонів і пробігів (AIMS). А отже, всі учасники бігу на 21 км 97,5 м зможуть виконати нормативи від 3-го юнацького розряду до майстра спорту міжнародного класу.
 
Щодо медичних довідок, то їх необхідно пред’явити всім учасникам забігів, дистанція яких є 10 км і більша. Решті учасників рекомендують мати при собі медичний страховий поліс.
 
Старт і фініш марафону заплановано на Контрактовій площі. Маршрут охоплює практично весь центр Києва та пролягає повз стародавні пам’ятки історії та архітектури міста.
 
Організатори Київського марафону-2014 очікують близько 3000 учасників, приблизно 400 з яких – діти. До речі,останні, як і ще кілька груп людей, звільняються від грошових стартових внесків.
 
У 2014-му Київський марафон проводитиметься вп’яте. Якщо минулого року організатори приділяли значну увагу атлетам з так званої елітної групи, то цьогоріч вирішили більше зосередитися на любителях. «Ми хочемо влаштувати справжній сімейний вік-енд, щоб задовлення від нього отримали і батьки, і діти. Спробуємо влаштувати свято для кожного, – каже Черніцький. – Зараз працюємо над тим, щоб, можливо, влаштувати марафон-фестиваль: на кожному кілометрі дистанції організувати певні види активності – будь то музичні групи чи фан-зони. Все це сприятиме кращим результатам учасників і буде для них певним стимулом для подолання дистанції».
 
Прес-конференція, присвячена Київському марафону, запланована на 17 квітня. Детальніша інформація за посиланням: https://uaf.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=10119;do-uvahy-zmi-pres-konferentsiia-kyivskoho-mizhnarodnoho-marafonu&catid=40;uanews