Руслан Дмитренко оформив «золотий» дубль на Кубку світу зі спортивної ходьби

221
Photo A.G Giancarlo Colombo
Photo A.G Giancarlo Colombo
 
Copyright (с) Photo A.G Giancarlo Colombo
Кубок світу зі спортивної ходьби в Тайцані завершився, і золоту крапку в ньому поставили українці. Не завадили їм це зробити ані дощ, який супроводжував атлетів протягом 20-кілометрової дистанції, ані складні кліматичні умови, притаманні країнам Азії.
 

 
Два роки тому, на попередньому Кубку світу в Саранську, українська чоловіча команда зі спортивної ходьби на 20 км стала третьою. Тоді Руслан Дмитренко прийшов до фінішу четвертим, шостим був Назар Коваленко, а Іван Лосев став 12-м. З небезпідставними надіями на високі результати за кілька місяців атлети вирушили на Олімпійські ігри, але в Лондоні не все пішло за планом. І якщо тоді слова Дмитренка про потенційні медалі комусь могли здатися надто амбіційними, то вже за рік Руслан продовжив доводити реальність таких тверджень.
 
На чемпіонаті світу в Москві Дмитренко знову був близьким до нагород. Тоді прикра помилка відкинула його на сьому сходинку. Таку ж, як була двома роками раніше в Тегу. А вже цього року Дмитренко виграв престижний ІААФ «Челлендж» у Лугано і в Тайцан вирушив у ранзі одного з фаворитів. Такий самий статус мала і наша команда. Проте про це говорили тихо. Значно голосніше про амбіції заявляли китайці, традиційно мали намір перемогти росіяни, але 20 кілометрів завершилися подвійною українською перемогою.
 
Руслан Дмитренко з перших метрів дистанції тримався в лідируючій групі, а на заключних двох колах почав відриватися. Певний час він, що називається, «висів» на плечі у китайця Цзелінь Цая. Поряд йшов Ейдер Аревало з Колумбії. Дещо відстали японець Юсуке Сузукі та росіянин Алєксандр Іванов. У своїх спробах наздогнати суперників Іванов напрацював на дискваліфікацію. За порушення правил зняли й Аревало.
 
 
Поступово Дмитренко почав відриватися і від Цая. Заключне коло він уже долав у гордій самотності. Вихованцеві Дениса Тобіаса навіть вистачило часу, щоб по ходу дистанції взяти український прапор і фінішувати з ним і з новим національним рекордом – 1:18.37 год. Цай завершив дистанцію в 15-ти секундах позаду.
 
Але особиста перемога була не єдиною для Руслана. Сьомим фінішну лінію перетнув Ігор Главан, рекордсмен України зі спортивної ходьби на 50 км. При цьому вихованець Анатолія Соломіна встановив особистий рекорд – 1:19.59 год. Назар Коваленко, замкнувши десятку найсильніших (1:20.11 год), офіційно оформив перемогу України в командних змаганнях зі спортивної ходьби на 20 км. На другій і третій сходинках п’єдесталу розташувалися команди Китаю і Японії відповідно.
 
Іван Лосев фінішував 52-м (1:23.40 год), Ігор Лященко – 67-м (1:25.23 год). Усього на старт вийшли 113 скороходів. Завершити дистанцію змогли лише сто.
 
***
 
За кілька хвилин до старту чоловіків на 20 км, медалі Кубка світу зі спортивної ходьби на 10 км розіграли юніорки. Командний залік виграли китаянки. Українки в ньому були 13-ми. Найвищу сходинку серед наших дівчат посіла учасниця юнацького чемпіонату світу в Донецьку Ганна Суслик. З результатом 49.20 хв вона стала 24-ю. Тамара Стасюк фінішувала 36-ю (51.34 хв), а Марія Філюк була дискваліфікована.
Фото: Photo A.G Giancarlo Colombo
 
Читайте також:

Попередня статтяКубок світу зі спортивної ходьби. Людмила Оляновська повторила національний рекорд України
Наступна статтяВизначено столицю чемпіонату Європи-2017 у приміщенні