Руслан Дмитренко: «За іншу країну не виступатиму. Я патріот України»

2
Copyright (с) Photo A.G Giancarlo Colombo
Copyright (с) Photo A.G Giancarlo Colombo
Copyright (с) Photo A.G Giancarlo Colombo
Руслан Дмитренко на Кубку світу зі спортивної ходьби оформив «золотий» дубль, перемігши в командних й індивідуальних змаганнях і встановивши національний рекорд України на дистанції 20 км (1:18.37 год). «Комсомолка» дізналася в атлета, що йому допомогло піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу.

 
Хто був вашим головним суперником на цих змаганнях?
 
Участь брали багато сильних суперників. Від Росії і Китаю виступали переможці Олімпіад і чемпіони світу. Сильними були й атлети з інших країн. Але ми старалися – й перемогли.
 
Ви родом з Київської області, як сталося так, що почали виступати за Донецьк?
 
З 2008 року виступаю за це місто, де зараз живу з сім’єю. Коли тепло, то тут і тренуюсь поряд з базою ФК «Шахтар» «Кірша» у парку відпочинку.
 
Чому обрали саме цей вид легкої атлетики?
 
Відверто кажучи, не горів особливим бажанням займатися саме спортивною ходьбою. У дитинстві я був дуже активним, довго не міг визначитися, змінював різні секції. До речі, футбол я так і не зміг зрозуміти й полюбити. Пробував себе у баскетболі й боксі, в якому серед представників наймолодшого віку був четвертим в Україні. Потім пішов навчатися в училище фізичної культури, бігав 800 і 1500 метрів. У віці 15-16 років мій перший тренер Олександр Федорович Григоренко запропонував спробувати спортивну ходьбу. Пам’ятаю, тоді він сказав: «Пройдеш 200 метрів за дві хвилини – з тебе будуть люди». І я вклався.
 
Ваш найкращий результат на сьогоднішній день – це перемога на дистанції 20 км за 1 годину 18.37 хвилин. А не нудно йти стільки часу?
 
Коли йдеш, то контролюєш час, суперників, боковим зором дивишся, хто де, на якій відстані. А якщо піде атака, то думки лише про одне: не пропустити її.
 
Чи надходили вам пропозиції виступати за іншу країну?
 
Не надходили, але я їх навіть не розглядав би. Я патріот своєї країни.
Повний текст інтерв’ю читайте у «КП в Украине» за посиланням: http://kp.ua/sport/451355-ruslan-dmytrenko-za-druhuui-stranu-vystupat-ne-budu-ya-patryot-ukrayny