Руслан Дмитренко: «За іншу країну не виступатиму. Я патріот України»

325
Copyright (с) Photo A.G Giancarlo Colombo
Copyright (с) Photo A.G Giancarlo Colombo
Copyright (с) Photo A.G Giancarlo Colombo
Руслан Дмитренко на Кубку світу зі спортивної ходьби оформив «золотий» дубль, перемігши в командних й індивідуальних змаганнях і встановивши національний рекорд України на дистанції 20 км (1:18.37 год). «Комсомолка» дізналася в атлета, що йому допомогло піднятися на найвищу сходинку п’єдесталу.

 
Хто був вашим головним суперником на цих змаганнях?
 
Участь брали багато сильних суперників. Від Росії і Китаю виступали переможці Олімпіад і чемпіони світу. Сильними були й атлети з інших країн. Але ми старалися – й перемогли.
 
Ви родом з Київської області, як сталося так, що почали виступати за Донецьк?
 
З 2008 року виступаю за це місто, де зараз живу з сім’єю. Коли тепло, то тут і тренуюсь поряд з базою ФК «Шахтар» «Кірша» у парку відпочинку.
 
Чому обрали саме цей вид легкої атлетики?
 
Відверто кажучи, не горів особливим бажанням займатися саме спортивною ходьбою. У дитинстві я був дуже активним, довго не міг визначитися, змінював різні секції. До речі, футбол я так і не зміг зрозуміти й полюбити. Пробував себе у баскетболі й боксі, в якому серед представників наймолодшого віку був четвертим в Україні. Потім пішов навчатися в училище фізичної культури, бігав 800 і 1500 метрів. У віці 15-16 років мій перший тренер Олександр Федорович Григоренко запропонував спробувати спортивну ходьбу. Пам’ятаю, тоді він сказав: «Пройдеш 200 метрів за дві хвилини – з тебе будуть люди». І я вклався.
 
Ваш найкращий результат на сьогоднішній день – це перемога на дистанції 20 км за 1 годину 18.37 хвилин. А не нудно йти стільки часу?
 
Коли йдеш, то контролюєш час, суперників, боковим зором дивишся, хто де, на якій відстані. А якщо піде атака, то думки лише про одне: не пропустити її.
 
Чи надходили вам пропозиції виступати за іншу країну?
 
Не надходили, але я їх навіть не розглядав би. Я патріот своєї країни.
Повний текст інтерв’ю читайте у «КП в Украине» за посиланням: http://kp.ua/sport/451355-ruslan-dmytrenko-za-druhuui-stranu-vystupat-ne-budu-ya-patryot-ukrayny
Попередня статтяМіністр молоді та спорту України зустріне тріумфаторів Кубка світу зі спортивної ходьби
Наступна статтяДо уваги атлетів і тренерів! Зміни в календарі змагань ФЛАУ