Наталія і Олексій Семенови: «Ми – одне ціле»

213
Протягом нинішнього сезону подружжя Наталії і Олексія Семенових стали повноправними володарями українського сектора для метання диска. Спочатку вони виграли командний чемпіонат України, а згодом перемогли й на чемпіонаті України в Кіровограді. Проте здобутки на національному рівні не єдине, до чого прагнуть атлети.

 
Про підготовку до чемпіонату Європи у Наталії і Олексія дізнавалася Юлія Кревсун.
 
Наталю, Олексію, перш за все дозвольте привітати з завойованими путівками на чемпіонат Європи. Ви живете в Горлівці, Донецької області. Всім відомо, наскільки складна ситуація на Сході України. Як ви за таких обставин знайшли в собі сили не лише для перемоги на чемпіонаті України, а й для таких високих результатів?
 
Це був найважчий період підготовки за всю нашу спортивну кар’єру. Дуже складно налаштуватися на тренування, коли в твоєму місті йдуть бойові дії. Всі думки зараз про наших рідних і близьких, які залишилися в Горлівці. Але тренуватися й виступати – це наша робота. Ми знаходимо сили й готуємося до чемпіонату Європи.
 
Наталю, ви з Олексієм протягом багатьох років є лідерами збірної України з метання диска. Як в одній сім’ї живеться чемпіонам України? Напевно, в родинних стосунках хтось все-таки йде на поступки?
 
Ми – одне ціле, проводимо разом по 24 години на добу. Без взаєморозуміння і поступок  не було б таких успіхів у спорті, адже ми потребуємо порад і підтримки  один одного не лише в родинних стосунках, а й на тренуваннях і змаганнях.
 
На чемпіонаті України в Кіровограді ви показали прекрасні  результати. Як вважаєте, це пов’язано з новим сучасним стадіоном, який уперше приймав змагання такого рівня?
 
Ми в захваті від спортивної арени в Кіровограді. Дуже покращило настрій те, що сектор для метання диска знаходився в самій чаші стадіону, і на трибунах за нас уболівали друзі й глядачі. Хороша форма, у якій ми підійшли до чемпіонату України, сектор, який відповідав європейським стандартам, уболівальники на трибунах – усе це вплинуло на хороші результати.
 
Як зараз проходить підготовка до чемпіонату Європи?
 
Заключний тренувальний збір ми провели на олімпійській базі в Конча-Заспі. Там зазвичай живемо за розкладом, в який чітко входять тренування, обід, сон. Виконували всю заплановану роботу, але подумки все одно були в Горлівці. Ми надзвичайно сильно вдячні нашим батькам. У нас маленька донечка, у якої серйозні проблеми зі здоров’ям. Якби не наші батьки, хто знає, чи виступали б ми зараз. Саме вони допомагають нам залишатися в спорті. Всі наші перемоги – це їхні перемоги! Від нас їм величезна подяка!
 
Як ви вважаєте, який результат потрібно показувати на чемпіонаті Європи, щоб вигравати нагороди?
 
Європейці є світовими лідерами з метання диска й у жінок,  і у чоловіків. Які результати потрібно показувати, побачимо під час змагань. Але вже зараз можна стверджувати те, що чемпіонат Європи буде дуже цікавим і з високими показниками.
Фото з особистого архіву Наталії і Олексія Семенових