Чемпіонат Європи-2014. Другий день змагань

199
Як здобути перемогу, ставши четвертим? Відповідь на це питання знає Руслан Дмитренко й усі його вболівальники. На чемпіонаті Європи Руслану лише двох секунд не вистачило до перемоги зі спортивної ходьби на 20 км і лиш кількох десятих до «бронзи», але четверта сходинка дозволила офіційно оформити перемогу в серії IAAF Race Walking Challenge.
Про перебіг боротьби на 20-кілометровій дистанції і коментарі українців ми писали в одному з попередніх матеріалів.

 
13 серпня відбулося ще два фінали за участю українців. В одному з них, бігу на 10000 метрів, змагався Сергій Лебідь, проте завершити дистанцію він не зміг. Переміг дворазовий Олімпійський чемпіон і чемпіон світу британець Мо Фара (28.08,11 хв).
 
Інший фінал складався відразу з десяти видів. Багатоборець Олексій Касьянов. Почав другий день змагань з особистого рекорду на 100-метрівці з бар’єрами (13,95 с), продовжив найкращим результатом сезону з метання диска (47,96 м), показав 4,60 м з стрибків з жердиною.
 
Метнувши спис на 52,33 м (найкращий результат сезону), Касьянов виходив на заключні 1500 метрів восьмим. Відставання від сьомого місця відіграти було вже неможливо, натомість боротьбу за місце у вісімці, що принесло б очки команді, ніхто не відміняв. Олексій боровся до останнього і впевнено відстояв восьму позицію, при цьому показавши найкращий результат сезону (4.30,76 хв). Найкращим нинішнього сезону він був і за сумою десятиборства – 8231 очко. Переміг білорус Андрєй Кравченко з найкращим результатом сезону в світі – 8616 очок.
 
***
 
Першу половину дня в Цюриху супроводжував сильний дощ і сильні пориви вітру. Змагання зі стрибків з жердиною в десятиборців навіть довелося відкласти на певний час. За таких умов Анна Тітімець вийшла до півфіналу з бігу на 400 метрів з бар’єрами. Всі шанси на це мала й Анна Рижикова, якби не жахливе падіння на фінішній прямій. Попри все, атлетка продемонструвала неймовірну силу волі, вставши й добігши всю дистанцію до фінішу.
 
Дебютантка чемпіонатів Європи, Олена Колесниченко, подолала дистанцію за 58,04 с.

 
Всі три українці – Богдан Бондаренко, Андрій Проценко і Юрій Крімаренко – вийшли до основного кола змагань зі стрибків у висоту. Бондаренко й Проценко подолали по 2,23 м, а Крімаренку вистачило й 2,19.
 
На жаль, Анастасія Ткачук (800 м, 2.06,89 хв) і Ірина Новожилова (метання молота, 63,78 м) не змогли пробитися до наступного кола змагань.
 
***
 
Початок вечірньої програми відклали майже на 40 хвилин. Такому рішенню організаторів «посприяли» шквальні пориви вітру. На щастя, погода дещо вгамувалася і змагання було продовжено.
 
Ольга Саладуха з першої спроби подолала кваліфікацію з потрійного стрибка. Українка приземлилась на позначці 14,42 м. Встановленню найкращого результату сезону не завадило навіть те, що відштовхнулася Ольга з резини.
 
Ольга Земляк бігтиме в фіналі на дистанції 400 метрів. Українка показала в півфіналах найкращий час (51,24 хв). Наталія Пигида була десятою (52,70 хв).
 
У другий день змагань визначилися чемпіони Європи з бігу на 100 метрів. Ними стали голландка Дафне Шипперс (11,12 с) і британець Джеймс Дасолу (10,06 с). Українці зупинилися на півфінальних стадіях. Віталій Корж показав час 10,39 с; Наталія Погребняк подолала дистанцію за 11,30 с, Олеся Повх показала свій найкращий результат у сезоні (11,42 с).
 
Віталій Бутрим також зупинився на півфінальній стадії 400-метрівки (48,16 с). Не вдалося пройти до фіналу і Станіславу Мельникову (50,60 с – найкращий результат сезону) та Денису Нечипоренку (50,35 с) на дистанції 400 метрів з бар’єрами.
 
Третій день змагань почнеться зі спортивної ходьби на 20 км серед жінок. Вболіватимемо за Людмилу Оляновську, Василину Вітовщик та Інну Кашину.