Основні рішення жовтневого Виконкому ФЛАУ

278
Наприкінці минулого тижня в Олімпійському домі відбувся Виконком ФЛАУ. Зокрема розглядалися питання про нову систему визначення рейтингу спортсменів, про зміни у календарі змагань, про переходи спортсменів тощо.

 
Так, в календарному плані на 2015 рік було зроблено кілька змін та доповнень: внесено чемпіонат України з гірського бігу, «Різдвяні старти», а також ще кілька змагань.
 
Крім того, члени виконкому визначились з тим, де наступного року проводити чемпіонат країни зі спортивної ходьби.Раніше ці змагання традиційно приймали Суми, але на наступний рік заявку подала і Олександрія Кіровоградської області. «Дуже радий, що в нас з’явилась конкуренція не лише на самих змаганнях, а й за право їх приймати, – зазначив президент ФЛАУ Ігор Гоцул. –Це, на мою думку, великий прогрес. Сьогодні ми бачимо зацікавленість керівництва міст у проведенні змагань, тому можемо розглядати відразу кілька варіантів. Влада Сум останнім часом не приділяли достатньо уваги до чемпіонату України, а Олександрія запропонувала не тільки зацікавленість, а й цілком конкретні речі. Підкреслю, що всі наші змагання прив’язані не до місць проведення, а до умов».
 
Представник Комісії атлетів Назар Коваленко, який, до речі, представляє саме спортивну ходьбу, висловив сумнів, щодо того, чи варто лишати Суми – бо там дуже зручна і звична траса, що пролягає у затінку, і тому улюблена спортсменами. На це виконавчий директор ФЛАУ Михайло Медведь та державний тренер Ігор Ліщинський, які інспектували Олександрію, зазначили, що умови на трасі там не тільки не гірші, ніж у Сумах, а й ліпші. Саме тому більшість членів Виконкому проголосувала за те, щоб провести наступний чемпіонат України у новому місті, а саме Олександрії. Проте Сумам лишили право на проведення дитячих змагань на призи Володимира Голубничого.
 
Чи не найбільше уваги привернув проект визначення рейтингу спортсменів, розроблений і презентований Ігорем Ліщинським. Для визначення найкращих пропонується враховувати кілька показників: досягнення в сезоні, коефіцієнт на основі світового або європейського топ-листа, коефіцієнт зимових змагань, коефіцієнт неолімпійських видів, а також командних видів і рекордів. Повну формулу визначення кращих дивіться ТУТ.
 
На основі рейтингу планується визначати фінансування атлетів та їх тренерів, тому їм самим буде вигідно виступати якнайкраще на головних, а не другорядних стартах у сезоні. Підтримав ідею створення саме такого прозорого рейтингу і Назар Коваленко, який пообіцяв докладно вивчити її з колегами з Комісії атлетів ФЛАУ.
 
Долучитися до обговорення запрошуються всі бажаючі, а всі пропозиції державний тренер та члени Виконкому докладно вивчать перед прийняттям остаточного рішення. Свої думки та пропозиції щодо визначення рейтингу надсилайте на електронну адресу: office@flau.org.ua
 
Серед інших важливих питань на цьому виконкомі постала і підготовка до Кубку Європи зі спортивної ходьби в Івано-Франковську. Про ситуацію доповідав член Виконкому ФЛАУ Віталій Матешко, зазначивши,що головною проблемою нині є реконструкція траси Львів – Івано-Франківськ. Проте є й ряд інших, не менш важливих, серед яких гарантії безпеки з боку влади, визначення основного аеропорту та інші. На щастя для вирішення всіх їх є час, до того ж невдовзі буде створено спеціальну комісію на допомогу локальному комітету.
 
Проголосували учасники Виконкому і за деякі більш вузькі питання. Так, Тамарі Твердоступ дозволили представляти не Харківську, а Полтавську область, підтримали рішення Комісії атлетів ФЛАУщодо введення її представників у комітети та комісії ФЛАУ. Так, до комітету змагань ФЛАУ увійшла Ірина Новожилова, а до жіночого комітету – ОльгаСаладуха та Віта Стьопіна. При цьому Стьопіна і Саладуха матимуть один голос на двох.
 
Вирішувалося питання й щодо переходу метальниці молота Ганна Скидан до ФЛА Азербайджану. Виконком ФЛАУ ухвалив рішення дозволити Скидан перехід, при цьому у якості компенсації за спортсменку буде організація азербайджанською стороною за її рахунок навчально-тренувального тренувального збору для збірної України.
 
Також було ухвалено склад команди на чемпіонат світу з бігу на 100 км, до якого увійшли Роман Гаврилюк, Олександр Головницький та Євген Глива. Було прийняте рішення щодо клопотання про нагородження званням «Заслужений тренер України» було висунуто кандидатури Олександра Григоренка, Олександра Гаврилюка та Едуарда Піскунова.
 
Рішенням Виконкому ФЛАУ за порушення антидопінгових правил на чотири роки (з 27.07.2014 року і до 27.07.2018 року) дискваліфіковано атлета Андрія Бородкіна. Позитивний результат дала допінг-проба, взята в червні 2014 року. В аналізах було виявлено присутність забороненої речовини станозолол, Т/Е=6,6. Рішенням Виконкому спортсмена було зобов’язано сплатити грошову суму за повторний аналіз в Лозані, а всі результати змагань, встановлені в період з 04.06.2014 по 11.07.2014, анульовано.
 
Також за порушення антидопінгових правил на два роки (з 11.09.2014 до 11.09.2016) дискваліфіковано Дмитра Миколайчука. Позитивний результат дала допінг-проба, взята в липні 2014 року. В аналізах було виявлено заборонену субстанцію болденон/болдіон співвідношення Т/Е>20, анастразол, тамоксифен. Рішенням Виконкому всі результати змагань, встановлені в період з 24.07.2014 по 11.09.2014, анульовано. Спортсмену заборонено брати участь в будь-яких змаганнях в період дискваліфікації.
 
За порушення антидопінгових правил на два роки (з 16.09.2014 до 16.09.2016) дискваліфіковано Михайла Книша. Позитивний результат дала допінг-проба, взята в липні 2014 року. В аналізах було виявлено заборонену субстанцію станозолол співвідношення Т/Е = 11,7, карфедон. Рішенням Виконкому всі результати змагань, встановлені в період з 24.07.2014 по 16.09.2014, анульовано.
 
Підсумовуючи такий вердикт президент ФЛАУ Ігор Гоцул зазначив, що боротьба з вживанням заборонених препаратів з кожним роком ставатиме все жорсткішою – це лише попереджувальний захід.
 
Наступне засідання Виконкому відбудеться 28 листопада в Умані.