Стокгольм – кузня рекордів!

294
Дві українки відзначилися на міжнародних змаганнях у Стокгольмі  XL-galan. Харків’янка Анна Плотіцина у бігу на 60 метрів з бар’єрами та Оксана Окунєва з Миколаєва у стрибках у висоту посіли треті місця у своїх видах (8,11 секунди та 1.89 метри відповідно).
 
А головною героїнею XL-galanстала ефіопка Гензебе Дібаба. Минулого року взимку вона встановила два світових рекорди – у бігу на 1500 і 3000 метрів (причому останній – у Стокгольмі). І ось у четвер вона ще раз вписала своє ім’я в історію світової легкої атлетики. 14 хвилин 18,86 секунди – так швидко 5000 метрів у жінок на планеті ще ніхто ніколи не бігав. І вражає, як впевнено Дібаба досягла цього тріумфу: більш ніж на хвилину випередила свою найближчу переслідувачку, ще одну представницю Ефіопії Біртукан Фенте, а попередній світовий рекорд, який, до речі, шість років тому було встановлено також у шведській столиці, оновлено майже на п’ять з половиною секунд!
 
Додамо, що певна заслуга в досягненні Гензебе Дібаби належить полтавчанці Тамарі Твердоступ, яка виконувала на цих змаганнях роль пейсмейкера, і зуміла задати ефіопці рекордний темп.
 
З-поміж інших результатів, які були показані у 19 лютого у Стокгольмі, відзначимо ще чотири найкращих результати сезону у світі. Їх показали у чоловіків катарець Мусаєб Балла (800 м – 1.45,48) та Хомію Тесфайє з Німеччини (1500 м – 3.34,13), у жінок Сіфан Хассан з Нідерландів (800 м – 4.00,46) та канадка Крістабель Нетті (довжина – 6.99). До речі, у стрибках у довжину виступала ще одна представниця України – Маргарита Твердохліб з Донеччини. Результат 6 м 30 см дозволив їй посісти шосте місце. 
Попередня статтяВітаємо з Днем народження Віту Стьопіну!
Наступна статтяТетяна Гамера-Шмирко – третя в списку найкращих атлеток Європи у січні