Нова арена, новий рекорд та гість з Венесуели

282
У Мукачево 19-21 лютого відбувся зимовий чемпіонат України з легкоатлетичних метань. Це закарпатське місто вперше приймало подібні змагання, і на них було зафіксовано ряд високих результатів.
 
– В чемпіонаті взяло участь понад 250-ти атлетів, – розповідає головний тренер збірної України з легкоатлетичних метань Анатолій Кончиц. – Він був вирішальним етапом відбору на зимовий Кубок Європи з метань, який 14-15 березня відбудеться в Португалії. Штовхальники ядра відбиралися в Сумах на чемпіонаті України у приміщенні, і тепер, після змагань в Мукачево, тренерська рада сформувала команду для у часті в Кубку Європи. Це 16 атлетів – по одному дорослого і молодіжного віку в кожному з чотирьох видів у жінок та чоловіків (на Кубку Європи в одній дисципліні країну може представляти один атлет). Тепер справа – за Виконкомом ФЛАУ, який 24 лютого має затвердити склад.
 
– Які з результатів, показаних в Мукачево, хотіли б окремо відзначити?
 
– Ну перш за все це, безумовно, юнацьке вище досягнення України в метанні молота Гліба Піскунова з Херсонщини – 82 м 96 см (снаряд вагою 5 кг). Нагадаю, минулого року Гліб відзначився в Китаї, коли виграв юнацькі Олімпійські ігри.
Серед дорослих підтвердили свою майстерність сімейна пара Семенових з Донеччини. Олексій виграв змагання з метання диску у чоловіків (59.48), а його дружина Наталя – у жінок (58.55). У молоті ще одна представниця Херсонщини – Ірина Новожилова – впевнено здобула «золото» з результатом 66.02. У метанні спису найкращими стали Ганна Гацько-Федусова з Запоріжжя (58.88) та киянин Олександр Ничипорчук (77.22). Як для початку сезону цифри дуже гарні. Щоб їх покращити, сподіваємося перед від’їздом до Португалії для відібраних спортсменів провести збір у Конча-Заспі.
 
– А що це за метальник з Венесуели, про якого стільки було розмов перед чемпіонатом, і участь якого у змагання надала їм статус Відкритих?
 
– Це справжнісінький венесуелець, студент, навчається в Києві. Венесуельска федерація дозволила йому змагатися у нас. Лечнар Родрігес посів у метанні спису шосте місце – 60 м 90 см.
 
 
– Що можете сказати про мукачівську арену, яка вперше проводила чемпіонат України?
 
– Арен, якщо бути точним, було дві. Спис метали на СОК ДЮСШ, молот та диск – на стадіоні «Харчовик». Я хочу подякувати місцевим організаторам, які за короткий термін зуміли підготувати їх до змагань. Арени – дуже перспективні, їх обов’язково треба розвивати, сертифікуввати. Взагалі, це дуже перспективне місце: і що стосується техніки безпеки, і умов для глядачів, і кордон поруч, що зручно для іноземних гостей. А природа, клімат – то взагалі казка. Спортсмени за ці три дні встигли навіть засмагнути!
Попередня статтяНорматив на чемпіонат Європи виконали вже 20 атлетів
Наступна статтяФотогалереї Зимового Кубку України-2015 у приміщенні