Збірна України на чемпіонаті Європи. Що і від кого чекати?

275
5 березня у Празі стартує чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні. З якими амбіціями вирушає до чеської столиці українська команда, XSPORT поцікавився у держтренера збірної Ігоря Ліщинського.
 
– Розкажіть про українську команду, яка летить до Праги. Хто є нашими основними надіями на медалі?
 
– Усього наша збірна буде представлена на чемпіонаті Європи 24 спортсменами. Так вже склалося, що зимовий сезон у рік літнього чемпіонату світу проходить в полегшеному режимі. Тому основні лідери пропускають «Європу», надаючи шанс відзначитися молодим атлетам. Тим не менш, і в тому складі, який буде представлений у Чехії, у нас є спортсмени, які боротимуться за нагороди.
 
Перш за все це Андрій Проценко, якого сміливо можна назвати капітаном нашої команди на цих змаганнях. Взагалі, чоловічі стрибки у висоту – єдиний вид, в якому ми будемо у Празі представлені трьома учасниками. Проценка ми звільнили від зимового відбору, йому не довелося проходити сито чемпіонату України. Їде до Праги і партнер Проценка по тренуванням Андрій Ковальов – для нього тут буде гарний шанс проявити себе. Я радий, що у тренера Геннадія Зуєва зараз з’явилася велика и сильна група стрибунів, йому вдалося віднайти жилку у підготовці висококласних спортсменів.
 
Проценко боротиметься з золоту нагороду передусім з росіянами та італійцем Фассінотті, хоча участь останнього в чемпіонаті Європи поки що під питанням.
 
Серед інших наших спортсменів я б відзначив ще багатоборку Аліну Фьодорову, яка їде до Праги з третім результатом сезону у Європі (4609). Мала летіти на чемпіонат і Анастасія Мохнюк, але днями вона нам повідомила, що отримала незначну травму, і лікарі не радять їй поки що змагатися. Її можна зрозуміти, адже зараз усі думають про літо, тому ризикувати підготовкою ніхто не хоче.
 
Маємо ми гарні традиції у жіночому спринті. Олеся Повх та Наталія Погребняк входять до п’ятірки найкращих у Європі – подивимося, як вони покажуть себе у Празі. До речі, Леся вже була призером такого турніру раніш. Вважаємо, що дівчата зможуть поборотися за нагороди.
 
Анна Плотіцина у бар’єрному бігу демонструє високі результати, прогресуючи з кожним стартом. За вихід до фіналу будуть боротися на дистанції 400 м Євген Гуцол та Віталій Бутрим. Стабільно завжди на усіх найважливіших турнірах виступає і Наташа Пігіда (400 м). До того ж, зим завжди складається для неї добре.
 
Є у нас і «джокер» в особі Наталі Лупу (біг на 800 м). Вона захищатиме титул чемпіонки Європи. Судячи з тих стартів, які я бачив, і по її налаштуванню, можемо очікувати від неї сюрпризу. На минулий чемпіонат Європи вона їхала з 15-м результатом, але завдяки тактиці і вмінню розподіляти сили у манежі, Наташа  стала переможницею. Можна сказати, що вона спеціалізується на зимових стартах.
 
У неї був непростий період, коли до неї були претензії антидопінгової служби, в наслідок чого їй довелося взяти паузу у змаганнях. Але, певно, зірки так зійшлися, що Наташі необхідно було відпочити. Вона все одно б навряд чи багато їздила по турнірам і тренувалася, оскільки рідна сестра, також легкоатлетка, зазнала важкої травми спини. Весь час і сили треба було віддати їй. Але Наташа ще восени казала, що скучила за високими результатами.
 
Буде Україна представлена у Празі і жіночою естафетною командою 4х400 м. Тут буде відразу фінал (6 команд). Наша четвірка сформувалася за підсумками чемпіонату України у приміщенні. Естафету бігтимуть Пігіда, Олішевська, Логвиненко та Ніколенко.
 
А взагалі з 1 січня у всіх думки вже тільки про Олімпіаду. Всі вже націлені на потраплянні туди. До кінця квітня ІААФ разом з МОК оголосять нормативи для участі в Іграх-2016.
 
Як готуються до літнього сезону наші лідери?
 
– Сформовано пул, так звана «елітна група», а я її називаю «потенційні медалісти Олімпійських Ігор». Це 32 спортсмени (у розширеному складі  – 52). Усі вони готуються в індивідуальному режимі. Вони та їх тренери визначають стратегію і плани на сезон, погоджують їх з тренерами збірної.
 
Зокрема, четвірка наших провідних спортсменів – Богдан Бондаренко, Оля Саладуха, Аня Тітімець та Аня Рижикова будуть удосконалювати свою форму в спортивному центрі в Почевструмі, в ПАР.
 
Для них там створені усі комфортні умови. Це професіональний спортивний студентський центр ІААФ, на висоті 1400 м. Середньогір’я створює відмінні умови і передумови для набору і утримання максимальної форми упродовж тривалого сезону, стимулюються кровоутворююча та гормональна системи. Це дуже позитивно впливає на функціональну підготовку.
 
Наші ходоки також проводять підготовку до важливих стартів за кордоном. Лідер команди Руслан Дмитренко – на учбово-тренувальному зборі в Туреччині. Люда Оляновська та Ігор Главан щойно повернулися зі середньогір’я у Киргизії, після чого поїдуть до Мукачево.
 
Повну версію інтерв’ю читайте за ЦИМ посиланням. 
Попередня статтяОбираємо найкращих легкоатлета та легкоатлетку України лютого!
Наступна статтяСклад збірної України на участь в Зимовому Кубку Європи з метань