Українські юніори – найкращі у Румунії

283
Юніорська збірна України виграла міжнародну матчеву зустріч Ізраїль-Румунія-Кіпр-Україна, яка проходила у румунському місті Пітешть. І у змаганнях хлопців, і у змаганнях дівчат нашим легкоатлетам не було рівних.
 
Не завадили цьому успіху ні важка дорога (добиралися до місця змагань автобусом), ні те, що виступати довелося не найсильнішим складом. Розповідає старший тренер збірної України з резерву Валерій Ємельянцев.
 
– Дорога була важкувата. 650 кілометрів їхали 13 годин. У Румунії дороги гарні, але вузькі. Населені пункти один за одним, ні автобану, ні об’їзної траси. Автобус не міг їхати швидше 90 кілометрів на годину – обмежувач стояв.
 
– І тим не менш, результатами поїздки, певно, задоволені.
 
– Як на даному етапі, коли йде підготовка до сезону, атлети тільки розкачуються на техніку, виконують великі обсяги роботи, результати нормальні. Аліну Калістратову, яка виграла 200 метрів (23,77) визнали найкращою легкоатлеткою змагань. Також добре виступили, зокрема, у потрійному стрибку Антон Давиденко (15.20) та Дарья Дьяченко (13.08), у стрибках у довжину Владислав Мазур (7.58) та Єлизавета Бабій (6.10), у висоті Олександр Баранніков (2.08), у жердині Тарас Шевцов та Олександр Кононихін (обоє по 4.70). Взагалі, хлопці та дівчата, а загалом у нашій команді було 38 атлетів, – молодці, не підкачали. Результати обнадіюють, до початку сезону мають ще додати.
 
– Сезон починається вже у травні. Тренувальні збори для цієї вікової групи будуть проводитися?
 
– Зараз в них не має сенсу, адже у дітей якраз завершується навчання, йдуть екзамени. Ось і до Румунії частина лідерів не змогла поїхати, тому що 24 квітня здавали ЗНО з української мови.
 
Поки що – лише змагання. Зараз юнаки перебувають у Кіровограді на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР. Це – один з етапів підготовки до чемпіонату світу. Там же наприкінці травня відбудеться командний чемпіонат України серед юніорів, де будемо переглядати атлетів цієї вікової групи на європейську першість. Останній відбір у них відбудеться у середині червня у Харкові на чемпіонаті України. А 25-26 червня у Кіровограді на національній першості серед атлетів 1998 року народження визначимо команди, які представлятимуть Україну на чемпіонаті світу та Європейському Олімпійському фестивалі.
 
Тритижневі тренувальні збори плануємо у Конча-Заспі у червні-липні, вже перед від’їздом на головні старти сезону. 13 липня юнаки відлітають до Колумбії на чемпіонат світу, а наступного дня – юніори до Швеції на чемпіонат Європи. 
 
Повні результати змагань дивіться ТУТ.