Легкоатлетичний вік-енд. Українська перемога й «багамські» рекорди

249
2-3 травня погляди всіх любителів легкої атлетики були прикуті до Багамських островів. Саме там, у Нассау, другий рік поспіль відбувалися змагання IAAF/ВТС World Relays.

У 2015-му Thomas A. Robinson Stadium побачив два світові рекорди — в естафеті 1200+400+800+1600 м. І у чоловіків (9.15,50 хв), і у жінок (10.36,50 хв) тріумфували американці.

Однією з найбільш очікуваних була чоловіча естафета 4х100 метрів, де за збірну Ямайки виступав багаторазовий олімпійський чемпіон, рекордсмен і чемпіон світу Усейн Болт. Квартет, до якого також увійшли Неста Картер, Кемар Бейлі-Коул і Нікель Ешмід, подолав дистанцію за 37,68 с. Але перемога залишилася за американцями. Майк Роджерс, Джастін Гетлін, Тайсон Гей і Райян Бейлі повторили рекорд континенту й очолили світовий топ-лист сезону — 37,38 с. Трійку призерів замкнули японці (38,20 с).

Ямайці взяли реванш в естафеті 4х200 метрів. Щоправда, без Болта у складі. Спочатку вони виграли свій забіг з найкращим результатом сезону в світі (1.20,19 хв), після чого перемогли й у фіналі — 1.20,97 хв. Французи фінішували другими (1.21,49), а німці стали третіми (1.22,65).

Фінал у чоловічій естафеті 4х400 метрів завершився найкращим результатом сезону в світі у виконанні американців (2.58,43 хв). Представники США також очолили світовий топ-лист сезону в естафеті 4х800 м (7.04,84 хв).

У жінок представниці Ямайки з найкращим результатом сезону в світі виграли естафету 4х100 метрів (42,14 с), залишивши позаду американок (42,32 с). Трійку найкращих замкнули британки (42,84 с). Натомість в естафеті 4х200 метрів представниці країни Карибського басейну пропустили вперед команду Нігерії, яка очолила світовий топ-лист сезону (1.30,52 с). Американки зробили те ж з бігу 4х400 м (3.19,39 хв) і 4х800 м (8.00,62 хв, рекорд континенту).

***

2014-го, у Тайцані, Руслан Дмитренко здобув дві історичні для України перемоги на Кубку світу зі спортивної ходьби — в індивідуальному й командному заліках на 20-кілометровій дистанції. Серед володарів командного кубку тоді був і Іван Лосев. Рік потому, 1 травня він повернувся до китайського міста, щоб узяти участь у змаганнях серії IAAF Race Walking Challenge.

Лосев з результатом 1:28.09 год фінішував 14-м. Переміг китаєць Чень Дін (1:19.53 год). Серед жінок найшвидше дистанцію 20 км також подолала господарка змагань — Дуан Даньдань (1:32.21).

***

29-30 квітня у Бресті відбулися міжнародні змагання з метань на призи Євгена Шукевича. Максим Богдан вже у першій спробі метнув спис на 81,83 м, які й забезпечили йому перемогу.

Роман Рижий замкнув трійку призерів серед дискоболів (57,41 м) і був четвертим зі штовхання ядра (16,30 м).

У секторі для метання молота Ірина Климець стала шостою (64,29 м). Марія Барилюк посіла таку ж позицію у секторі для метання списа, встановивши особистий рекорд (46,59 м).