Ігор Гоцул: «Війна – не привід занедбати розвиток спорту. Задля того, щоб наші діти були здорові і щасливі, люди зараз і воюють»

180
Президент НОК України Сергій Бубка та президент ФЛАУ Ігор Гоцул під час свого візиту до Кіровограду брали участь не лише у святкових та урочистих заходах. У них відбулося декілька важливих зустрічей зі спортивною спільнотою регіону, керівниками місцевої влади.
 
 
– Ми зустрічалися з головою Кіровоградської облдержадміністрації Сергієм Кузьменком. Дякували за ту увагу та ті умови, які зараз мають у Кіровограді наші легкоатлети. Але говорили також про не зовсім приємні речі. Стадіон «Зірка» – це свого роду подарунок долі для Кіровограду та області. Якщо відверто, особливої заслуги влади у цьому не має. І ареною можна розпорядитися з різнім ступенем ефективності. Ми просили владу спробувати сформулювати стратегію розвитку стадіону зокрема, та спорту в Кіровоградській області загалом. Причому спорту – у широкому розумінні, не лише спорту найвищих досягнень, але й масового, для здоров’я. Ми навіть готові допомогти у розробці такої стратегії. Її треба сформувати таким чином, щоб стадіон став відправною точкою для розвитку спортивної галузі, звідки усі процеси будуть йти далі, рухатися. У цьому сенсі влада може бути тут більш ефективною, і тут не завжди потрібно витрачати великі.
 
Ось ми приїхали і показали чудовий приклад – провели змагання «Дитяча легка атлетика ІААФ». Усі побачили, як подібний захід може захоплювати дітей та їхніх батьків, як він може стати справжнім святом. Але у мене запитання: скільки там було присутніх шкільних вчителів фізкультури? Чи запрошували їх взагалі туди, щоб вони могли побачити все це, зрозуміти, як можна проводити подібні змагання на своїх уроках? Другий момент: ми зараз проводимо у місті чудове свято спорту – чемпіонат України з легкої атлетики. Але скільки на стадіоні присутньо жителів Кіровограду з сім’ями, дітьми? Скільки там школярів, які могли б для себе на цих змаганнях взяти, побачити їх і долучитися до спорту? І тут ми говорили про необхідність у цьому напрямку також рухатися, про відповідальність влади. І ми говорили про те, що не може бути війна причиною того, що ми не розвиваємо спорт. Адже наші люди і воюють там, щоб захистити право наше на світле майбутнє. А воно, між іншим, у тому, щоб нове покоління було здоровим – і фізично, і духовно.
 
 
– Як відчуваєте, ваш з Сергієм Бубкою приїзд допоможе зрушити камінь з місця?
 
– Як на мене, це був дуже потужний візит, і дуже потужний посил. Я дуже вдячний Сергію Назаровичу, що він знайшов час. Йому зараз дуже не просто, він живе у літаку, він мотається по усьому світу. Його графік розписаний по хвилинах на багато місяців уперед.  Тим не менш він знайшов час, щоб приїхати сюди, щоб ці півтора дні присвятити Кіровограду, присвятити дітям, зустрічам з тренерами, спортсменами, спільнотою. І як на мене, це був потужний, серйозний сигнал і суспільству, і владі, про те, що потрібно рухатися у цьому напрямку. Чи нас почули – покаже час. На скільки у цьому плані буде ефективною влада, також покаже час. Принаймні, наше завдання було цей посил зробити, дати цей шанс.
Попередня статтяУ Кіровограді зробили крок до введення «Дитячої легкої атлетики» до шкільної програми
Наступна статтяДо чемпіонату світу-2015 готуються четверо українських марафонців