Третій рекорд Піскунова з початку року та переможне повернення П’ятниці

246
Головні події другого етапу Кубку України з легкоатлетичних метань – Гліб Піскунов втретє з початку року б’є найвище юнацьке досягнення України у метанні молоту, а також повернення після травми срібного призера Олімпійських ігор-2012 Олександра П’ятниці у сектор для метання спису.
 
22-24 травня на Олімпійські базі «Конча-Заспа» відбувся другий етап Кубка України з легкоатлетичних метань. В змаганнях взяли участь 225 спортсменів – в основному усі найсильніші, за виключенням Ірини Новожилової (молот) та Наталії Семенової (диск), які у цей час виступали на міжнародних змаганнях, відповідно, у Сенегалі та Нідерландах.
 
– Атлети показали непогану підготовку до літнього сезону, – розповідає головний тренер збірної України з легкоатлетичних метань Анатолій Кончиц. – Видно, що учбово-тренувальні збори проведені доволі плідно. Що стосується командного заліку, то його виграла Київська область, Київ – не другому місці, Черкаська область – на третьому.
 
Серед особистих результатів хотілось би відзначити, безумовно, високий результат Гліба Піскунова з Херсонщини у юнаків. Він у Конча-Заспі двічі бив найвище досягнення України – у першій спробі метнув 5-кілограмовий молот на 84 м 30 см, а у другий – на 84.56. Це після того, як він нещодавно виграв у Німеччині з результатом 83.11. А у лютому, нагадаю, у Мукачево, метнув на 82.96. У нього зараз найкращий результат сезону у світі у цій віковій групі.
 
Також я б відзначив результати у метанні диску у чоловіків, де Олексій Семенов з Донеччини показав 62 м 35 см. Ще два атлети були не далекі від 60-ти метрів – Роман Рижий (Волинська обл.) та Микита Нестеренко (Дніпропетровська обл.), у яких, відповідно, друге (59.37) та третє (59.18) місця.
 
Приємно, що після перерви, пов’язаною з травмою, повернувся у сектор для метання спису срібний призер Лондона-2012 киянин Олександр П’ятниця (на фото). Він вийшов на старт у повній бойовій готовності і виграв – 81.63. Друге місце посів член молодіжної збірної України Максим Богдан з Волині (80.66), третє – Микола Шама (Рівненська область), 78.52. Шама подає гарні надії, добре зарекомендував себе на Універсіаді України.
 
 
У жінок тут найкращою стала Ганна Гацько-Федусова з Запорізької області. Їй хотілося показати гарний результат, тому що того дня святкував 75-річчя її тренер Сергій Шурхал. Поздоровити перемогою вийшло, але результатом вона була не дуже задоволена – 56.51.
 
Ну і також хотілося б подякувати співробітникам Олімпійської бази. На метальному полі відбулися великі зміни. Повністю реконструювали сектори, провели великий обсяг бетонних робіт, відновили захисну сітку. Тепер там можна повноцінно готуватися до чемпіонатів світу та інших відповідальних стартів.
 
З повними результатами змагань можна ознайомитися за ЦИМ посиланням.