Сергій Бубка. 10 років на чолі олімпійського спорту України

251

23 червня для вітчизняного олімпійського руху – подвійна подія. Окрім дня заснування Міжнародного олімпійського комітету, який світ щороку святкує в цей день, олімпійська родина України відзначає ще одну, не менш важливу річницю.

 

Десять років тому, саме 23 червня, рішенням XVIII позачергової Генеральної асамблеї Національного олімпійського комітету України вітчизняний Олімпізм очолила людина, яка суттєво вплинула на курс та темпи його розвитку. Президентом НОК тоді було обрано легендарного спортсмена, олімпійського чемпіона зі стрибків з жердиною, 35-разового рекордсмена світу, члена Виконкому МОК і Героя України Сергія Бубку. Згодом на цю посаду його переобирали тричі – у листопаді 2006 і в жовтні 2010 й 2014 років. Про це повідомляється на офіційному сайті НОК України.

 
За це десятиріччя відбулося чимало позитивних зрушень і нововведень як у вітчизняному, так і світовому олімпізмі. Але головним залишається те, що Сергію Бубці вдалося об’єднати в єдину олімпійську родину всіх тих, кому небайдужий олімпійський рух і здоров’я молодого покоління.
 
Залучивши потужних спонсорів і партнерів, вибудувавши чітку й прозору систему допомоги спортсменам, тренерам, національним федераціям, розвинувши регіональну мережу олімпійських представництв, запровадивши цілу низку різноманітних програм і проектів Національний олімпійський комітет почав відігравати нову, значно важливішу роль і ширшу у питаннях розвитку спорту та виховання здорової нації.
 
Олімпійський рух України отримав і своє власне помешкання – сучасний і просторий Олімпійський дім, двері якого завжди відкриті для спортсменів, тренерів, спортивних спеціалістів.
 
За останні 10 років українські спортсмени вибороли 51 медаль на Олімпійських іграх, 67 нагород на юнацьких Олімпійських іграх, а також 79 – на Європейських юнацьких олімпійських фестивалях. На перших історичних Європейських іграх, які зараз тривають у Баку, українці вже здобули 29 престижних медалей.
 
НОК України неодноразово отримував найвищу оцінку від міжнародних структур, зокрема й Міжнародного та Європейських олімпійських комітетів. У 2012 році в рамках престижної Премії креативного спорту Національний олімпійський комітет України, очолюваний Сергієм Бубкою, був визнаний найкращим олімпійським комітетом світу за пропаганду спорту та олімпійських цінностей.
 
Федерація легкої атлетики України бажає Сергію Назаровичу натхнення, сил і енергії для плідної роботи на розвиток олімпійського руху України і зміцнення престижу нашої держави на міжнародній спортивній арені. ФЛАУ високо цінує співпрацю з НОК України і Сергієм Бубкою особисто. Віримо, що попереду у Вас і наших атлетів ще безліч перемог!
Попередня статтяСергій Бубка в Болгарії представив передвиборчу програму на посаду президента ІААФ
Наступна статтяЗміни у календарі змагань ФЛАУ на липень 2015 року