Київський міжнародний марафон-2015: оригінальний маршрут та жорстка «медицина»

193
Відбулася презентація шостого Київського міжнародного марафону «Wizz Air Kyiv City Marathon 2015», який пройде у столиці України 27 вересня.
 
Цьогорічний марафон значно відрізнятиметься від попередніх. По-перше, своїм маршрутом. Організатори поставили перед собою завдання зробити його красивим, щоб учасники змагань отримали максимум задоволення від краєвидів столиці. Траса довжиною у 42 км 195 м складатиметься з одного кола. Старт – на Майдані Незалежності, далі – меморіал «Мати-Батьківщина», міст Патона, Русанівська набережна, повернення через міст Патона, але вже на бульвар Дружби Народів. Потім – НСК Олімпійський, знову Майдан Незалежності, Поділ, Гостинний двір, Ярославів Вал, вулиці Глибочицька, Чорновола, Артема, Велика Житомирська, Михайлівська площа, Золоті Ворота, бульвар Шевченка, Бесарабський ринок, Хрещатик і фініш – на Майдані Незалежності. Нижче ви можете переглянути відеозапис маршруту, яким його будуть бачити самі марафонці.
 

 

 
Окрім того, що маршрут обрано красивий, він ще й досить складний. Чого лише варті підйоми на бульварі Дружби Народів та Глибочицькій. Проте, організатори роблять усе можливе, щоб виключити можливість нещасних випадків. Медичний допуск до змагань буде дуже жорстким. Потенційні учасники змагань з марафону чи напівмарафону мають надати медичну довідку за місцем проживання, про те, що не мають хронічних захворювань. Але окрім цього, за словами головного лікаря змагань Олександра Шульги, обов’язковою буде перевірка лікарем спортивної медицини на толерантність організму до обраної дистанції – так звана навантажувальна проба. Цю перевірку можливо буде зробити лише в спеціально акредитованих закладах. Їх 43 по усій Україні, повний перелік можна знайти на офіційному сайті змагань – www.kyivmarathon.org/.
 
Президент Федерації легкої атлетики Києва Віктор Гринюк закликав майбутніх учасників з усією відповідальністю поставитися до свого здоров’я. Електрокардіограма, ехокардіограма, аналіз крові – лише результати цих обстежень можуть дати відповідь, чи готовий ваш організм до тих височенних навантажень, які він отримає під час марафону. Також Віктор Гринюк зазначив, що «медицина» – це один з аспектів, який показує якісний рівень подібних змагань. Доведено, що якісно пробігти марафонську дистанцію можна лише 2 рази на рік. Тому, щоб «зірки» обирали Київський марафон, потрібно його організувати на високому рівні: і щоб результати визнавалися у світі (міряли трасу сертифіковані вимірювальники), і щоб маршрут був цікавим, і, знову ж таки, медичне забезпечення – на рівні.
 
 
Завершуючи медичну тему, керівник проекту «Wizz Air Kyiv City Marathon 2015» Іван Третьяков повідомив, що змагання обслуговуватимуть 15 карет швидкої допомоги, 60 волонтерів «Червоного хреста», 2 реанімобіля, декілька десятків мобільних медичних бригад. Окрім цього, усі бажаючі зможуть придбати страховку.
 
Організатори усвідомлюють, що такий жорсткий медичний відбір може знизити кількість учасників. Проте, на вісім тисяч бігунів усе ж таки розраховують. Зазначимо, що призовий фонд змагань – 30000 гривень – буде розподілений поміж п’ятьма найкращими марафонцями (серед чоловіків та жінок). Окрім, власне, марафону, у програмі заходу – естафети (2х21,0975 та 2х10 + 2х11,0975), забіги на 5 км, дитячі, а також благодійний – на 2 км. Щодо благодійної складової, то, за словами Ірини Литовченко – директора по фандрайзингу і зв’язкам з громадськістю БФ «Tabletochki», весною на Київському напівмарафоні було зібрано 400 тисяч гривень, які пішли на лікування дітей, хворих на рак крові. 27 вересня планують зібрати не менше півмільйона гривень.