За день до виборів президента ІААФ

292

Менше доби лишається до тієї миті, коли світ дізнається ім’я нового президента Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Українець Сергій Бубка і британець Себастьян Кое. Саме ці два імені протягом останніх років називали серед головних кандидатів на посаду керманича світової легкої атлетики після того, як її залишить Ламін Діак. І саме ці два уславлені в минулому атлети, а нині не менш успішні функціонери і є претендентами на президентське крісло.
 
Програми кожного з кандидатів знайшли своїх прихильників.
За підрахунками ФЛАУ, більшість національних федерацій підтримують Сергія Назаровича, хоч і не всі вони заявили про це публічно. На користь українця завершилося й опитування, організоване одним з іноземних порталів. До Пекіна Бубку приїхали підтримати відомі на весь світ спортсмени Андрій Шевченко і Віталій Кличко. Раніше прихильність йому висловили світовий рекордсмен зі стрибків з жердиною у приміщенні Рено Лавіллені й олімпійська чемпіонка з потрійного стрибка Ольга Рипакова.
 
Протягом останніх місяців обидва кандидати провели безліч зустрічей, взяли участь у найрізноманітніших акціях і мали нагоду познайомити всіх ближче зі своїми передвиборчими програмами. Неабиякий відгук знайшли ідеї Сергія Бубки, спрямовані на підтримку і співпрацю з національними федераціями, розвиток освітніх програм для тренерів, боротьбу з допінгом, розвиток юнацького і ветеранського спорту, шкільних змагань. Говорив він і про роль жінки на адміністративних посадах і роль новітніх технологій у розвитку сучасного спорту. Презентував свою біографію й енциклопедію легкої атлетики. З рук уславленого атлета юні зірки отримували медалі на юнацькому чемпіонаті світу, відчували його підтримку на Європейському юнацькому олімпійському фестивалі. Сергій Назарович зустрічався з юнаками і дівчатами у різних містах України і поза її межами, надихав їх своїм прикладом на досягнення нових висот.
 
З ким з кандидатів світова легка атлетика досягатиме нових вершин у найближчі роки, дізнаємося вже зовсім скоро. За словами Сергія Бубки, як би не склалися результати виборів, він назавжди залишиться в легкій атлетиці й надалі присвячуватиме життя її розвитку.
Фото: © Getty Images for IAAF
Попередня статтяОсновні рішення 199-ї Ради ІААФ
Наступна статтяСергія Бубку переобрано віце-президентом ІААФ